Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Porušila banka Silvergate při jednání se společnostmi FTX a Alameda své právní povinnosti?

Porušila banka Silvergate při jednání se společnostmi FTX a Alameda své právní povinnosti?

Banka Silvergate, která se specializuje na kryptoměnové služby, čelí hromadné žalobě. Žaloba tvrdí, že společnost Silvergate uvedla své zákazníky v omyl ohledně svých obchodů se dvěma kryptoměnovými burzami, FTX a Alameda. Žaloba tvrdí, že společnost Silvergate neodhalila rizika spojená s obchody s těmito dvěma burzami a že své zákazníky řádně neinformovala o možných ztrátách, které by jim mohly vzniknout.

Žaloba tvrdí, že společnost Silvergate měla být transparentnější ohledně svých obchodů s burzami FTX a Alameda a že měla zákazníkům poskytnout více informací o rizicích spojených s investováním do těchto burz. Žaloba rovněž tvrdí, že společnost Silvergate tyto burzy řádně nekontrolovala, což vedlo ke ztrátám zákazníků.

Žaloba požaduje náhradu škody pro zákazníky, kteří přišli o peníze v důsledku údajné nedbalosti společnosti Silvergate. Rovněž požaduje, aby společnost Silvergate uhradila soudní poplatky spojené se soudním řízením.

Společnost Silvergate na žalobu zatím nereagovala, uvedla však, že bere bezpečnost a zabezpečení zákazníků vážně. Není jasné, jak bude žaloba vyřešena, ale je pravděpodobné, že bude mít významný dopad na pověst společnosti Silvergate a její schopnost poskytovat služby zákazníkům.