Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Popularita NFT stoupá v souvislosti s rostoucími inovacemi Web3 a Metaverse, ale bezpečnostní rizika přetrvávají

Popularita NFT stoupá v souvislosti s rostoucími inovacemi Web3 a Metaverse, ale bezpečnostní rizika přetrvávají

Sektor non-fungible token (NFT) zaznamenal v posledních letech prudký nárůst popularity. Důvodem jsou rostoucí inovace v oblasti Web3 a Metaverza, které přilákaly mnoho účastníků toužících po sběratelských NFT. Tento trend podpořila i společnost Juniper Research, která ukázala, že Metaverse bude hnací silou dalšího růstu NFT. Tento prudký nárůst přijetí však do prostoru NFT přilákal také podvodníky a hackery. V zájmu ochrany uživatelů navrhli odborníci v oblasti Web3 správné bezpečnostní postupy proti krádežím Non-fungible tokenů.

Ronghui Gu, spoluzakladatel a generální ředitel blockchainové bezpečnostní společnosti Certik, poskytl několik tipů týkajících se NFT a jejich bezpečnosti. Doporučil uživatelům, aby si své sběratelské žetony řádně prověřili, byli obezřetní při schvalování transakcí s tokeny a upustili od klikání na podezřelé odkazy. Navrhl také, aby majitelé NFT rozdělili své sběratelské předměty do různých peněženek podle jejich účelu a prováděli pravidelné kontroly NFT a zrušili všechna nepotřebná oprávnění vyvolaná na tokenech. Pro případy dlouhodobého držení doporučil uživatelům, aby se drželi bezpečné peněženky, která umožňuje malou nebo žádnou interakci s aplikacemi, jako jsou hardwarové peněženky.

Michael Pierce, generální ředitel bezpečnostní společnosti Web3 NotCommon, hovořil o některých rizicích spojených s hardwarovými peněženkami. Doporučil, aby majitelé NFT nakupovali přímo u výrobců peněženek, a zajistili si tak jejich pravost. Vyzval také uživatele, aby v případě podvodů nebo hacknutí svých tokenů podávali zprávy bezpečnostním firmám a databázím, jako je NotCommon.

Kryptoměnová burza Coinbase navíc podnikla kroky k posílení své peněženky. Přidala nové funkce, které pomáhají předcházet krádežím NFT a kryptopeněženek, jako je úprava funkce odvolání a podpora snadné integrace pro zákazníky s více identitami Web3 a kryptopeněženkami.

Celkově odborníci navrhli uživatelům NFT správné bezpečnostní postupy, jako je náležitá obezřetnost, rozdělení sběratelských předmětů do různých peněženek a nákupy přímo od výrobců peněženek. Vyzvali také uživatele, aby případné podvody nebo hacknutí svých tokenů hlásili bezpečnostním firmám a databázím. Nakonec Coinbase přidala nové funkce, které mají pomoci předcházet krádežím NFT a kryptoměn.