Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Platební plány Elona Muska na Twitteru zvýšily Dogecoin (DOGE) o 8 % na 0,092839 USD

Platební plány Elona Muska na Twitteru zvýšily Dogecoin (DOGE) o 8 % na 0,092839 USD

Dogecoin (DOGE) dnes zaznamenal výrazný cenový skok o 8 % na 0,092839 USD v návaznosti na zprávy, že majitel Twitteru Elon Musk je odhodlán pokračovat v integraci plateb do této sociální sítě. Meme token zaznamenal za poslední dva týdny 11% nárůst a od zveřejnění zprávy 32% nárůst. Mnozí již dlouho očekávají, že Twitter jednoho dne zavede platby dogecoinem, a pokud se toto očekávání naplní, DOGE by mohl masivně růst. V posledních zprávách se však o samotném dogecoinu výslovně nehovoří a vzhledem k tomu, že Twitter údajně také pracuje na vlastní digitální měně, neexistuje žádná záruka, že sociální síť přijme DOGE.

Trh na zprávy reagoval pozitivně, neboť index relativní síly (fialová) DOGE vzrostl na 70 a jeho 30denní klouzavý průměr (červená) překonal 200denní průměr (modrá). To naznačuje, že v současné době dochází k proražení. Hlavním důvodem dnešní rally je článek zveřejněný včera na internetových stránkách Financial Times, v němž zasvěcení informují, že Twitter urychluje své platební plány. Zpráva rovněž zmiňuje, že platební služby Twitteru budou „postaveny tak, aby bylo možné později potenciálně přidat kryptografické funkce“.

Je důležité poznamenat, že v žádném okamžiku se zasvěcenci, kteří hovořili s Financial Times, nezmínili o DOGE a zdálo se, že naznačují, že platební služby Twitteru budou pro začátek zahrnovat pouze fiat měny. Je zde také skutečnost, že Twitter může narazit na značný odpor regulačních orgánů. Proto by bylo velmi předčasné začít hromadně skupovat DOGE v domnění, že se brzy vyšplhá k 1 USD.

Přesto je i přes tyto výhrady pravděpodobné, že pokud Elon Musk dosáhne svého, Twitter nakonec nějaké platby v kryptoměnách zavede. Pokud se tak stane, DOGE by mohl masivně vzrůst. Příznivci Dogecoinu si nadále kladou za cíl 1 USD jako střednědobou až dlouhodobou cenu altcoinu, zatímco pozorovatelé mimo komunitu Dogecoinu navrhují realističtější cíle. Například skupina odborníků v prosinci předpověděla, že DOGE skončí rok na ceně 0,08 USD a poté do roku 2025 vzroste na 0,19 USD.

Je také důležité poznamenat, že pohyb ceny DOGE není závislý pouze na Twitteru. Malou rallye na konci roku zažila také, když byla uvedena na burzu Bitstamp, která je podle objemu pátou největší burzou na světě. To ukazuje, že se s DOGE možná děje něco víc než jen naděje, že ho Elon Musk zachrání.