Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Paxos oznamuje pozastavení emise tokenů Binance USD (BUSD) v návaznosti na příkazy NYDFS a SEC

Paxos oznamuje pozastavení emise tokenů Binance USD (BUSD) v návaznosti na příkazy NYDFS a SEC

Společnost Paxos oznámila, že od 21. února nebude vydávat nové tokeny Binance USD (BUSD) na základě příkazu newyorského ministerstva finančních služeb (NYDFS). Stalo se tak poté, co zpráva Jonathana Reitera ukázala, že token Binance Peg BUSD, navázaný na token BUSD vydaný společností Binance, nebyl vždy náležitě podložen. Kromě toho deník Wall Street Journal (WSJ) uvedl, že společnost Paxos rovněž obdržela oznámení Wells od Komise pro cenné papíry (SEC), v němž je podrobně popsán záměr SEC podat na společnost žalobu s tvrzením, že BUSD je neregistrovaný cenný papír.

Changpeng Zhao, generální ředitel společnosti Binance, poznamenal, že „fondy jsou SAFU“ a že budou muset odejít od BUSD jako primárního páru pro obchodování. Společnost Binance již dříve oznámila, že automaticky převádí vklady uživatelů jiných stablecoinů na BUSD.

Předseda SEC Gary Gensler již dříve sdělil své přesvědčení, že stablecoiny mohou být cennými papíry, i když neprojdou Howeyho testem. Bankovní regulátoři rovněž naznačili, že banky musí být při zapojení do kryptoměn velmi obezřetné. Společnost Paxos uvedla, že neočekává, že by to mělo vliv na její obchodní linie Paxos Dollar (USDP), Pax Gold (PAXG) nebo jiné.