Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » OSN předává vysídleným Ukrajincům USDC: Jak to usnadní síť Stellar XLM?

OSN předává vysídleným Ukrajincům USDC: Jak to usnadní síť Stellar XLM?

Organizace spojených národů (OSN) plánuje posílat vysídleným Ukrajincům stablecoin USDC prostřednictvím sítě Stellar XLM. Jedná se o součást pilotního projektu, jehož cílem je prozkoumat potenciál blockchainové technologie při poskytování humanitární pomoci.

Stablecoiny jsou kryptoměny, které jsou navázány na stabilní aktivum, například americký dolar, a jsou navrženy tak, aby si udržovaly stabilní hodnotu. OSN spolupracuje s ukrajinskou vládou a Světovým potravinovým programem (WFP) na zasílání USDC vysídleným Ukrajincům. WFP bude k zasílání USDC příjemcům používat síť Stellar XLM.

OSN doufá, že tento pilotní projekt ukáže potenciál technologie blockchain pro poskytování humanitární pomoci. OSN věří, že technologie blockchain může pomoci snížit náklady na poskytování pomoci, zvýšit rychlost doručování a zlepšit bezpečnost a transparentnost procesu.

Pro odvětví kryptoměn a blockchainu je to vzrušující vývoj, protože ukazuje potenciál těchto technologií skutečně změnit svět k lepšímu. Bude zajímavé sledovat, jak bude tento pilotní projekt pokračovat a k jakým dalším aplikacím lze technologii blockchain v budoucnu využít.