Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Odhalte potenciál kryptoměn: Algoritmická stabilizace digitálních aktiv

Odhalte potenciál kryptoměn: Algoritmická stabilizace digitálních aktiv

Algoritmická stabilizace digitálních aktiv je cennou a důležitou třídou mechanismů, které mohou v kryptografické sféře splnit dlouhodobý cíl, jímž je zlepšení hlavního finančního systému. Důvodem je skutečnost, že blockchainy se netýkají pouze peněz, ale také vytváření kryptoměn, které mohou sloužit jako platební prostředky a uchovatele hodnot nezávisle na fiat měnách. Kryptosvět však nedokázal vytvořit tokeny, které by byly lepší než fiat měny pro placení nebo uchovávání hodnot, a to kvůli pomalým a nákladným transakcím a přílišné volatilitě jejich směnných hodnot.

Stablecoiny, jako jsou Tether (USDT), BinanceUSD (BUSD) a USD Coin (USDC), mají hodnoty vázané blízko k hodnotě USD a používají se jako úložiště hodnoty téměř stejně spolehlivě jako běžný bankovní účet. Největší a nejoblíbenější stablecoiny jsou „plně kryté“, což znamená, že každá dolarová jednotka USDC odpovídá jednomu americkému dolaru uloženému v pokladně organizace, která USDC kryje.

Nejlepším řešením, které zatím krypto-svět v otázce volatility našel, jsou „stablecoiny“, ale lze nalézt zásadně lepší řešení, která se vyhnou jakékoli závislosti na fiat a přinesou další výhody prostřednictvím rozumného (a nekorupčního) využití algoritmické stabilizace. Tracercoiny jsou například navázány na syntetické indexy, které měří pokrok ve zlepšování životního prostředí, a nesnaží se napodobovat měnu žádné konkrétní země.

Kryptoměny mají potenciál naplnit své ambiciózní dlouhodobé aspirace včetně vytvoření finančních tokenů sloužících jako lepší úložiště hodnot a platební mechanismy než fiat měny. K realizaci tohoto potenciálu musí komunita nasadit nejlepší dostupné nástroje – jako je algoritmická stabilizace založená na frakčních rezervách – ve službách kreativních návrhů zaměřených na vyšší dobro.