Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Odhalení prvního whistleblowera na FTX: je to překvapivé?

Odhalení prvního whistleblowera na FTX: je to překvapivé?

Whistleblowing je v kryptoměnovém průmyslu běžným jevem a FTX, kryptoměnová burza, nedávno zažila první nahlášený případ whistleblowingu. Tento incident není vzhledem k historii odvětví překvapivý. Whistleblowing je způsob, jak odhalit neetické nebo nezákonné činnosti ve společnosti. Obvykle se provádí anonymně a oznamovatel je chráněn před jakoukoli formou odvety.

V případě společnosti FTX oznámil bývalý zaměstnanec, že se společnost dopouští neetických praktik. Oznamovatel tvrdil, že společnost manipulovala s trhem obchodováním s vlastními prostředky a že se rovněž dopouštěla obchodování zasvěcených osob. Oznamovatel rovněž tvrdil, že společnost řádně nezveřejňovala své finanční údaje.

Tento incident vyvolal v kryptoměnové komunitě rozruch, protože připomíná dřívější problémy tohoto odvětví s neetickými praktikami. Je také připomínkou toho, že odvětví stále není vůči takovým praktikám imunní. Přestože incident nebyl potvrzen, je připomínkou toho, že odvětví musí zůstat ostražité a přijmout opatření, aby k takovým praktikám nedocházelo.