Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Odhalení podvodu s influencery na sociálních sítích v hodnotě 100 milionů dolarů

Odhalení podvodu s influencery na sociálních sítích v hodnotě 100 milionů dolarů

Rychlé shrnutí:

  • Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) obvinila dvě osoby z podvodu v hodnotě 100 milionů dolarů, do kterého byli zapojeni influenceři ze sociálních sítí.
  • Schéma zahrnovalo prodej neregistrovaných cenných papírů a falešné sliby vysokých výnosů.
  • Dvě osoby byly obviněny z podvodu a dalších porušení federálních zákonů o cenných papírech.

Vysvětlení

Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) obvinila dvě osoby z provozování podvodného schématu v hodnotě 100 milionů dolarů, který zahrnoval influencery na sociálních sítích. Schéma zahrnovalo prodej neregistrovaných cenných papírů a falešné sliby vysokých výnosů. Obě osoby, které jsou bratry, byly obviněny z podvodu a dalších porušení federálních zákonů o cenných papírech.

Bratři údajně využívali k propagaci svého podvodného schématu influencery ze sociálních médií. Slibovali investorům vysoké výnosy a nepravdivě tvrdili, že jejich investice jsou podloženy nemovitostmi a diamanty. Ve skutečnosti investice nebyly podloženy žádným reálným majetkem a bratři peníze použili na úhradu osobních výdajů.

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) bratrům zmrazila majetek a požaduje, aby vrátili peníze, které získali od investorů. SEC se rovněž snaží zakázat jim účast na jakýchkoli budoucích nabídkách cenných papírů. Vyšetřování SEC pokračuje a v budoucnu mohou být vznesena další obvinění.

Tento případ je pro investory připomínkou, aby se měli na pozoru před všemi investičními příležitostmi, které se zdají být příliš dobré na to, aby byly pravdivé. Je důležité provést vlastní průzkum a ujistit se, že všechny investice, které uskutečníte, jsou legitimní.

Zdroj informací

beincrypto.com ⧉

Sentiment

↘️ Negativní

ⓘ Informace o sentimentu zobrazené na těchto webových stránkách jsou poskytovány externím auditorem. Tyto informace nejsou manuálně kontrolovány ani upravovány naší redakcí a slouží výhradně k automatické analýze sentimentu jednotlivých článků. Neschvalujeme ani nezaručujeme přesnost těchto informací a neměli byste se na ně spoléhat jako na náhradu vašeho vlastního výzkumu nebo úsudku. Děkujeme za pochopení.

🔥 Další horké novinky

Solana Spaces zavírá prodejny v New Yorku a Miami a přesouvá pozornost na platformu DRiP Airdrop

Mastercard a Immersve Spojují Síly pro Kryptografické Platby pomocí USD Coin

Ripple je připraven porazit SEC u soudu, Deaton si je jistý mega rally XRP

Společnost Polygon Labs snižuje svůj tým o 20 % a propouští 100 zaměstnanců

Charles Hoskinson se domnívá, že nedávný zásah amerických regulačních orgánů proti kryptoměnám je způsoben listopadovým krachem FTX Sam Bankman

Spuštění TruthGPT: AI Chat Bot pro šíření objektivní pravdy o kryptoměnách

Bitcoin (BTC) překonává Visa a překonává tržní kapitalizaci 470 miliard dolarů

Cena a aktivita Cardano (ADA) prudce rostou, protože decentralizované protokoly vyhnaly TVL na rekordní hodnoty

Bitcoin (BTC) se blíží k důležitému týdennímu závěru s cílovou hodnotou 180 000 USD.