Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Odhalení podvodu s influencery na sociálních sítích v hodnotě 100 milionů dolarů

Odhalení podvodu s influencery na sociálních sítích v hodnotě 100 milionů dolarů

Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) obvinila dvě osoby z provozování podvodného schématu v hodnotě 100 milionů dolarů, který zahrnoval influencery na sociálních sítích. Schéma zahrnovalo prodej neregistrovaných cenných papírů a falešné sliby vysokých výnosů. Obě osoby, které jsou bratry, byly obviněny z podvodu a dalších porušení federálních zákonů o cenných papírech.

Bratři údajně využívali k propagaci svého podvodného schématu influencery ze sociálních médií. Slibovali investorům vysoké výnosy a nepravdivě tvrdili, že jejich investice jsou podloženy nemovitostmi a diamanty. Ve skutečnosti investice nebyly podloženy žádným reálným majetkem a bratři peníze použili na úhradu osobních výdajů.

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) bratrům zmrazila majetek a požaduje, aby vrátili peníze, které získali od investorů. SEC se rovněž snaží zakázat jim účast na jakýchkoli budoucích nabídkách cenných papírů. Vyšetřování SEC pokračuje a v budoucnu mohou být vznesena další obvinění.

Tento případ je pro investory připomínkou, aby se měli na pozoru před všemi investičními příležitostmi, které se zdají být příliš dobré na to, aby byly pravdivé. Je důležité provést vlastní průzkum a ujistit se, že všechny investice, které uskutečníte, jsou legitimní.