Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Odhalení podvodu s cennými papíry na sociálních sítích v hodnotě 100 milionů dolarů: SEC obvinila osm lidí

Odhalení podvodu s cennými papíry na sociálních sítích v hodnotě 100 milionů dolarů: SEC obvinila osm lidí

Komise pro cenné papíry (SEC) nedávno obvinila 8 osob z podvodu s cennými papíry v hodnotě 100 milionů USD. Podvod se týkal využívání sociálních médií k manipulaci s cenami akcií. Komise SEC přijímá opatření na ochranu investorů před podvody.

SEC tvrdí, že obvinění používali sociální média k šíření nepravdivých a zavádějících informací o určitých akciích. Údajně také používali falešné účty, aby vytvořili iluzi tržní aktivity. Obžalovaní pak údajně prodávali své vlastní akcie za uměle nadsazené ceny.

Komise SEC přijímá opatření na ochranu investorů před podvody. Požaduje trvalé soudní zákazy, odpuštění neoprávněně získaných zisků s úroky z prodlení a občanskoprávní sankce. SEC rovněž požaduje, aby obžalovaným byla zakázána účast na jakékoli nabídce penny stock.

Komise SEC se zavázala chránit investory před podvody. Podniká kroky k zajištění toho, aby investoři nebyli zneužíváni těmi, kteří se snaží manipulovat s trhem.