Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Nigérie Jde První v Celosvětových Trendech Googlu v Koupi Bitcoinu

Nigérie Jde První v Celosvětových Trendech Googlu v Koupi Bitcoinu

Nigérie, nejlidnatější černošský národ na světě, se od 29. ledna 2023 umístila na prvním místě v celosvětových trendech Googlu při vyhledávání „koupit Bitcoin“. Stalo se tak v době, kdy do voleb v zemi zbývá jen několik týdnů a kdy nigerijská centrální banka oznámila změnu designu měny země v říjnu 2022. Občané dostali lhůtu do ledna 2023, aby si do tří měsíců vyměnili staré bankovky za nové. Mnozí Nigerijci však mají problém vyměnit své staré bankovky kvůli nedostupnosti nových a dlouhým frontám v bankovních halách a bankomatech vydávajících staré bankovky.

Pan Kingsley Moghalu, bývalý uchazeč o prezidentský úřad, vyjádřil na Twitteru své znepokojení a uvedl, že politika redesignu nairy se stala debatou o zastavení kupování hlasů politiků oproti tomu, aby obyčejní občané mohli vést normální život se zákonnou měnou. Alhadži Atiku Abubakar, prezidentský kandidát jedné z hlavních stran, se na svém twitterovém účtu rovněž podělil o své obavy a požádal centrální banku, aby prodloužila lhůtu a poskytla nebankovním subjektům a řemeslníkům dostatek času na výměnu starých bankovek.

Centrální banka prodloužila lhůtu o 10 dní, nicméně stále není jasné, proč se mnoho Nigerijců obrací ke kryptografickým penězům právě v této době. Může to být důsledek nedostatku fiatů nebo vysoké míry inflace – nebo obojího? Je možné, že kombinace těchto faktorů vedla k prudkému nárůstu počtu Nigerijců, kteří vyhledávají bitcoiny, protože hledají alternativní způsoby, jak uložit své bohatství.