Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Národní aliance v Turecku vydala doktrínu pro zvýšení přijetí kryptoměn a využití blockchainu v oblastech jako trh práce, zdravotnictví a mezinárodní obchod.

Národní aliance v Turecku vydala doktrínu pro zvýšení přijetí kryptoměn a využití blockchainu v oblastech jako trh práce, zdravotnictví a mezinárodní obchod.

Národní aliance, politická opoziční skupina v Turecku, vydala 30. ledna doktrínu, která obsahuje 13 otázek zaměřených na zvýšení přijetí kryptoměn v regionu. Aliance plánuje využít technologii blockchain v oblastech, jako je trh práce, zdravotnictví, mezinárodní obchod a plánování měst. Protokol trhu práce umožní uživatelům vytvářet profesní profily a ucházet se o pracovní pozice nebo je porovnávat s již existujícími. Bude vytvořen systém pro ukládání dokumentů, který bude soukromě uchovávat průkazy totožnosti, zdravotní záznamy, osvědčení o vlastnictví, diplomy atd. Aliance rovněž plánuje spustit dva různé protokoly týkající se mezinárodního obchodu a cel. Prvním bude digitální celní systém, který bude sledovat všechny procesy na blockchainu end-to-end. Druhý, nazvaný INTERSECT, bude zpracovávat mezinárodní obchodní operace, aby byla zajištěna transparentnost a bezpečnost. Aliance rovněž uvedla, že kryptoměny řádně zdaní a zveřejní rozsáhlý regulační rámec, který jasně definuje nejasné pojmy a chrání investory. S tím, jak se v Turecku rozšiřuje přijímání kryptoměn, reagují zákonodárci zkoumáním metaverza, předložením návrhu zákona o regulaci kryptoměn a dokončením první testovací transakce CBDC.