Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Může Zero Knowledge ochránit stabilní mince před obavami o soukromí a praní špinavých peněz?

Může Zero Knowledge ochránit stabilní mince před obavami o soukromí a praní špinavých peněz?

Stablecoiny jsou typem kryptoměn, které jsou navrženy tak, aby si udržovaly stabilní hodnotu. Často se používají k platbám, obchodování a dalším finančním aktivitám. V souvislosti se stablecoiny však existují určité obavy ohledně ochrany soukromí a boje proti praní špinavých peněz (AML). Vědci nedávno vyvinuli novou technologii zvanou zero-knowledge proofs, která by mohla pomoci tyto problémy řešit.

Zero-knowledge proofs umožňují uživatelům prokázat, že vlastní určité informace, aniž by tyto informace skutečně odhalili. To znamená, že uživatelé mohou prokázat, že mají potřebné prostředky k provedení platby nebo obchodu, aniž by skutečně odhalili částku, kterou mají. To by mohlo pomoci chránit soukromí uživatelů a zároveň pomoci zabránit praní špinavých peněz.

Tato technologie je zatím v rané fázi, ale má potenciál stát se mocným nástrojem pro zlepšení bezpečnosti a soukromí stablecoinů. Mohla by také pomoci zatraktivnit stablecoiny pro uživatele, protože by jim poskytla větší jistotu, že jejich prostředky jsou v bezpečí.