Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Může zákon Elizabeth Warrenové o kryptoměnách vést k digitální diktatuře?

Může zákon Elizabeth Warrenové o kryptoměnách vést k digitální diktatuře?

Americká senátorka Elizabeth Warrenová nedávno navrhla zákon, který by mohl vést k digitální diktatuře. Návrh zákona by vyžadoval, aby společnosti získaly licenci k vydávání digitálních tokenů, jako jsou například kryptoměny. To by znamenalo, že by společnosti musely dodržovat určité předpisy a podléhaly by vládnímu dohledu. Kromě toho by návrh zákona vyžadoval, aby společnosti shromažďovaly osobní údaje uživatelů, jako je jejich jméno, adresa a číslo sociálního pojištění. To by vládě umožnilo sledovat aktivity uživatelů a potenciálně omezit jejich svobodu.

Návrh zákona se setkal s kritikou těch, kteří se domnívají, že by mohl vést k digitální diktatuře. Tvrdí, že návrh zákona by dal vládě příliš velkou moc nad odvětvím kryptoměn a omezil by svobodu uživatelů. Tvrdí také, že návrh zákona by bylo obtížné vymáhat a mohl by vést k nárůstu podvodů a další trestné činnosti.

Nakonec je návrh zákona stále v rané fázi a teprve se ukáže, jak bude vypadat jeho konečná verze. Je však jasné, že návrh zákona by mohl mít na odvětví kryptoměn značný dopad a mohl by vést k digitální diktatuře. Je důležité, aby uživatelé byli o návrhu zákona informováni a vyjádřili k němu svůj názor.