Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Může senátorka Warrenová zabránit darebáckým státům v obcházení sankcí pomocí kryptoměn?

Může senátorka Warrenová zabránit darebáckým státům v obcházení sankcí pomocí kryptoměn?

Senátorka Warrenová navrhla zákon, který má bojovat proti využívání kryptoměn darebáckými státy k terorismu a obcházení sankcí. Pokud bude návrh zákona přijat, budou muset kryptoměnové společnosti hlásit podezřelé transakce americkému ministerstvu financí. Rovněž by vyžadoval, aby kryptoměnové společnosti ověřovaly totožnost svých zákazníků. To by vládě USA pomohlo identifikovat kryptoměny a zabránit jejich využívání k nezákonným činnostem.

Návrh zákona by rovněž vyžadoval, aby kryptoměnové společnosti poskytovaly vládě USA informace o svých zákaznících. To by vládě pomohlo vypátrat osoby a organizace zapojené do nezákonných činností. Kromě toho by návrh zákona vyžadoval, aby kryptoměnové společnosti zavedly opatření proti praní špinavých peněz s cílem zabránit používání kryptoměn k nezákonným činnostem.

Návrh zákona je pokusem o boj proti využívání kryptoměn darebáckými státy k terorismu a obcházení sankcí. Pomohl by vládě USA identifikovat kryptoměny a zabránit jejich používání k nezákonným činnostem. Pomohla by také zajistit, aby společnosti zabývající se kryptoměnami dodržovaly americké zákony a předpisy.