Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Mohou QuickBooks, strašidelné těsto a svědomitá hloupost přežít kritiku amerických zákonodárců?

Mohou QuickBooks, strašidelné těsto a svědomitá hloupost přežít kritiku amerických zákonodárců?

Na nedávném slyšení, které uspořádal Výbor pro finanční služby Sněmovny reprezentantů USA, zákonodárci diskutovali o potenciálních rizicích kryptoměn a potřebě lepší regulace. Slyšení se zaměřilo na kryptoměnovou burzu FTX, která používá QuickBooks, Creepy Dough a Conscientious Stupidity. Zákonodárci vyjádřili obavy z nedostatečné ochrany spotřebitelů a z možnosti podvodů. Tvrdili, že tyto služby by mohly být využívány k manipulaci s trhem a k usnadnění praní špinavých peněz.

Zákonodárci rovněž vyjádřili obavy z nedostatečné transparentnosti trhu s kryptoměnami. Tvrdili, že nedostatečný dohled a regulace by mohly vést k manipulaci s trhem a dalším nezákonným činnostem. Vznesli také otázky ohledně bezpečnosti kryptoměnových burz a možnosti krádeže finančních prostředků hackery.

Slyšení bylo zakončeno výzvou k lepší regulaci trhu s kryptoměnami. Zákonodárci tvrdili, že lepší regulace by pomohla chránit spotřebitele a zajistit, aby byl trh spravedlivý a transparentní. Navrhli také, aby vláda vytvořila regulační rámec, který by zajistil bezpečnost kryptoměnových burz a ochranu investorů.