Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Mohou kryptografické firmy zastavit praní špinavých peněz? Předsedkyně FCA Ashley Alderová se vyjadřuje k problematice

Mohou kryptografické firmy zastavit praní špinavých peněz? Předsedkyně FCA Ashley Alderová se vyjadřuje k problematice

Kryptoměna je digitální forma peněz, která je stále populárnější. Nastupující předsedkyně úřadu Financial Conduct Authority (FCA) Ashley Alderová však vyjádřila obavy z potenciálu firem zabývajících se kryptoměnami usnadňovat praní špinavých peněz. Alder uvedl, že FCA se bude odvětvím kryptoměn blíže zabývat, aby zajistil, že je v souladu s předpisy proti praní špinavých peněz.

Alder uvedl, že FCA se bude zabývat tím, aby zajistil, že firmy zabývající se kryptoměnami přijímají nezbytná opatření k zabránění praní špinavých peněz. To zahrnuje zavedení řádných systémů pro identifikaci podezřelých aktivit a jejich hlášení příslušným orgánům. Alder rovněž poznamenal, že FCA bude usilovat o zajištění toho, aby kryptoměnové firmy nebyly využívány k usnadňování trestné činnosti.

FCA se snaží zajistit, aby odvětví kryptoměn bylo v souladu s předpisy proti praní špinavých peněz. To je důležité, protože to pomůže ochránit investory a zajistit, aby toto odvětví nebylo využíváno k trestné činnosti. Je také důležité, aby odvětví dodržovalo předpisy, aby si zachovalo svou legitimitu.