Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Mohou kanadské kryptografické burzy přežít bez maržového pákového obchodování? Stablecoiny mohou být cennými papíry

Mohou kanadské kryptografické burzy přežít bez maržového pákového obchodování? Stablecoiny mohou být cennými papíry

Kanadský regulátor cenných papírů, Canadian Securities Administrators (CSA), nedávno podnikl kroky k regulaci odvětví kryptoměn. CSA zakázal burzám nabízet obchodování s maržovou pákou, což je typ obchodování, při kterém si uživatelé mohou půjčit peníze od burzy, aby zvýšili svou kupní sílu. CSA také navrhla, že stablecoiny, což jsou digitální tokeny kryté rezervním aktivem, mohou být považovány za cenné papíry. To znamená, že by podléhaly stejné regulaci jako ostatní cenné papíry.

CSA rovněž navrhl nový regulační rámec pro kryptoměnové burzy. Tento rámec by vyžadoval, aby se burzy registrovaly u CSA, a také by jim ukládal určité požadavky, například opatření proti praní špinavých peněz a opatření typu „poznej svého zákazníka“. CSA uvedl, že tato opatření jsou nezbytná k ochraně investorů a zajištění integrity trhů s kryptoměnami.

Tato opatření jsou součástí úsilí CSA o regulaci odvětví kryptoměn v Kanadě. CSA uvedla, že se zavázala chránit investory a zajistit, aby trhy s kryptoměnami byly spravedlivé a transparentní.