Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Mohou členské země G20 dosáhnout konsenzu ohledně kryptoměn?

Mohou členské země G20 dosáhnout konsenzu ohledně kryptoměn?

Skupina G20 je mezinárodní fórum vlád a centrálních bank 19 zemí a Evropské unie. V poslední době členské země G20 diskutují o potřebě vypracovat jednotnou politiku v oblasti kryptoměn. Cílem je vytvořit konsenzus o tom, jak kryptoměnový průmysl regulovat. Jednalo by se o vytvoření rámce pro monitorování a regulaci používání digitálních aktiv.

Skupina G20 se snaží vytvořit politiku, která by byla prospěšná jak pro kryptografický průmysl, tak pro globální ekonomiku. To by zahrnovalo vytvoření systému pro sledování a monitorování používání digitálních aktiv a také vytvoření předpisů na ochranu investorů. Skupina G20 se rovněž snaží vytvořit systém pro boj proti praní špinavých peněz a financování terorismu.

Skupina G20 doufá, že dohody o těchto politikách dosáhne do konce roku 2020. To by byl významný krok vpřed v regulaci kryptografického průmyslu a pomohlo by to vytvořit bezpečnější a stabilnější prostředí pro investory. Pomohlo by to také vytvořit rovnější podmínky pro všechny účastníky kryptografického průmyslu.