Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Milionáři mají větší zájem o investice do digitálních aktiv, jako je Bitcoin: Průzkum společnosti deVere Group ukazuje, že 82 % klientů s vysokým čistým jměním uvažuje o investování do kryptoměn.

Milionáři mají větší zájem o investice do digitálních aktiv, jako je Bitcoin: Průzkum společnosti deVere Group ukazuje, že 82 % klientů s vysokým čistým jměním uvažuje o investování do kryptoměn.

Podle průzkumu společnosti deVere Group mají milionáři stále větší zájem o investice do digitálních aktiv, jako je Bitcoin. O investování do digitálních aktiv, jako je Bitcoin, uvažovalo v roce 2022 82 % klientů firmy s vysokým čistým jměním, kteří měli investovatelná aktiva ve výši 1,2 až 6,1 milionu dolarů. Průzkum také zjistil, že 68 % globálních vysoce majetných osob již investovalo nebo plánuje investovat do kryptoměn do konce roku 2022 a 73 % ze 700 dotázaných vysoce majetných osob buď již vlastní, nebo hodlá investovat do kryptoměn do konce roku 2022. Tento zájem je dán klíčovými vlastnostmi bitcoinu, které jsou digitální, globální, bez hranic, decentralizované a odolné proti manipulaci. Generální ředitel společnosti deVere Group se domnívá, že jakmile „kryptozima“ v roce 2022 rozmrzne v důsledku měnících se okolností ve starém finančním systému, mohl by tento momentální zájem ještě vzrůst.

Podle společnosti JPMorgan Chase navíc k 13. prosinci 2022 drželo kryptoměny v určitém okamžiku svého života 43 milionů Američanů, tedy 13 % celkové populace země. Čtyři vysocí američtí představitelé v Bílém domě vyzvali Kongres USA, aby „zintenzivnil své úsilí“ při regulaci kryptoměnového průmyslu.

Trhy s kryptoměnami mají za sebou dobrý začátek roku 2023: Bitcoin překročil hranici 24 000 dolarů poté, co doposud v roce 2023 vzrostl o zhruba 45 %, a Ether překonal 21. ledna hranici 1 660 dolarů poté, co od začátku roku 2023 vzrostl o zhruba 40 %.