Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Měli byste investovat do zlata nebo bitcoinu: Goldman Sachs se vyjadřuje

Měli byste investovat do zlata nebo bitcoinu: Goldman Sachs se vyjadřuje

Pokud uvažujete o investici do kryptoměn, možná byste měli místo toho zvážit zlato. Přední světová investiční banka Goldman Sachs nedávno dospěla k závěru, že zlato je lepší dlouhodobou investicí než bitcoin. Banka se domnívá, že zlato je spolehlivějším uchovatelem hodnoty než Bitcoin, který je stále relativně novou třídou aktiv.

Goldman Sachs doporučuje investorům, aby svá portfolia diverzifikovali zlatem, protože je spolehlivým uchovatelem hodnoty již po staletí. Banka se také domnívá, že zlato je pojistkou proti inflaci, protože jeho cena má tendenci růst, když roste inflace. Kromě toho je zlato likvidní aktivum, což znamená, že ho lze snadno koupit a prodat.

Naproti tomu bitcoin je volatilní aktivum, což znamená, že jeho cena může v krátkém časovém období výrazně kolísat. To z něj činí rizikovější investici než zlato. Bitcoin navíc není tak likvidní jako zlato, což znamená, že jeho nákup a prodej může být obtížnější.

Celkově se společnost Goldman Sachs domnívá, že zlato je lepší dlouhodobou investicí než Bitcoin. Banka doporučuje, aby investoři diverzifikovali svá portfolia zlatem, protože je spolehlivým uchovatelem hodnoty a pojistkou proti inflaci.