Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Měla společnost Alameda neférovou obchodní výhodu? Odhalení zvláštního přístupu k fondům FTX

Měla společnost Alameda neférovou obchodní výhodu? Odhalení zvláštního přístupu k fondům FTX

Rychlé shrnutí:

  • Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) podala žalobu na společnost Alameda Research a obvinila ji z nekalého obchodního zvýhodnění.
  • Žaloba tvrdí, že společnost Alameda měla zvláštní přístup k finančním prostředkům z kryptografické burzy FTX, což jí poskytlo nekalou výhodu při obchodování.
  • Alameda obvinění odmítla a tvrdí, že žádný zvláštní přístup k prostředkům FTX neměla.

Vysvětlení

Kryptoměny jsou digitální aktiva, která se obchodují na burzách, podobně jako akcie. Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) nedávno podala žalobu na společnost Alameda Research, která obchoduje s kryptoměnami. Žaloba tvrdí, že společnost Alameda měla díky zvláštnímu přístupu k finančním prostředkům z kryptografické burzy FTX nekalou obchodní výhodu. Tento přístup jim poskytoval výhodu oproti ostatním obchodníkům, což jim umožňovalo uzavírat ziskovější obchody.

Společnost Alameda obvinění popřela a tvrdí, že žádný zvláštní přístup k prostředkům FTX neměla. Rovněž uvedli, že vždy jednali v souladu se zákonem a nepodíleli se na žádné nezákonné činnosti. CFTC zatím neposkytla žádné důkazy na podporu svých tvrzení.

Soudní řízení stále probíhá a teprve se ukáže, jak bude vyřešeno. Je důležité poznamenat, že CFTC má pravomoc uložit společnosti Alameda pokuty a další sankce, pokud se zjistí, že porušila nějaké zákony. Tento případ je připomínkou toho, jak důležité je při obchodování s kryptoměnami dodržovat zákony.

Kryptoměny zmíněné v tomto článku

FTX Token

Burzy zmíněné v tomto článku

Burza FTX

Zdroj informací

cointelegraph.com ⧉

Sentiment

↘️ Negativní

ⓘ Informace o sentimentu zobrazené na těchto webových stránkách jsou poskytovány externím auditorem. Tyto informace nejsou manuálně kontrolovány ani upravovány naší redakcí a slouží výhradně k automatické analýze sentimentu jednotlivých článků. Neschvalujeme ani nezaručujeme přesnost těchto informací a neměli byste se na ně spoléhat jako na náhradu vašeho vlastního výzkumu nebo úsudku. Děkujeme za pochopení.

🔥 Další horké novinky

Solana Spaces zavírá prodejny v New Yorku a Miami a přesouvá pozornost na platformu DRiP Airdrop

Mastercard a Immersve Spojují Síly pro Kryptografické Platby pomocí USD Coin

Ripple je připraven porazit SEC u soudu, Deaton si je jistý mega rally XRP

Společnost Polygon Labs snižuje svůj tým o 20 % a propouští 100 zaměstnanců

Charles Hoskinson se domnívá, že nedávný zásah amerických regulačních orgánů proti kryptoměnám je způsoben listopadovým krachem FTX Sam Bankman

Spuštění TruthGPT: AI Chat Bot pro šíření objektivní pravdy o kryptoměnách

Bitcoin (BTC) překonává Visa a překonává tržní kapitalizaci 470 miliard dolarů

Cena a aktivita Cardano (ADA) prudce rostou, protože decentralizované protokoly vyhnaly TVL na rekordní hodnoty

Bitcoin (BTC) se blíží k důležitému týdennímu závěru s cílovou hodnotou 180 000 USD.