Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Kryptoměny v Asii vzrostly, Bitcoin se dostal nad 23 000 USD a Dogecoin vedl na základě zpráv od Elona Muska.

Kryptoměny v Asii vzrostly, Bitcoin se dostal nad 23 000 USD a Dogecoin vedl na základě zpráv od Elona Muska.

Ceny bitcoinu během středečního ranního obchodování v Asii vzrostly nad 23 000 USD, přičemž ether a většina ostatních kryptoměn z první desítky nestabilitycoinů se rovněž odrazila od včerejších ztrát. V čele skupiny stál Dogecoin, který stále získával na základě pondělních zpráv o tom, že dlouholetý zastánce a šéf společnosti Twitter Inc Elon Musk chce na tuto platformu sociálních médií zavést platební systémy. Tržní kapitalizace kryptoměn vzrostla o 1,4 % na 1,05 bilionu USD, přičemž celkový objem obchodů klesl o 17,1 % na 47,26 miliardy USD. Americké akcie v úterý rovněž posílily, přičemž index S&P 500 vzrostl o 1,5 % a index Nasdaq Composite zakončil den růstem o 1,7 %. Analytici očekávají, že Federální rezervní systém USA ve středu zvýší úrokové sazby o 25 bazických bodů. Index spotřebitelských cen v USA v prosinci meziročně vzrostl o 6,5 %, což je největší měsíční pokles od dubna 2020. Tento týden budou zveřejněny výsledky hospodaření technologických lídrů, jako jsou Apple Inc, Amazon.com Inc a Alphabet Inc, a v pátek také údaje o mzdách mimo zemědělský sektor.

Ceny kryptoměn ve středu ráno v Asii vzrostly, přičemž Bitcoin se dostal zpět nad 23 000 USD. Dogecoin vedl a stále získával na základě zpráv, že Elon Musk chce zavést platební systémy na Twitteru. Tržní kapitalizace kryptoměn vzrostla o 1,4 % na 1,05 bilionu USD, zatímco americké akcie v úterý rovněž posílily. Analytici očekávají, že americký Federální rezervní systém ve středu zvýší úrokové sazby o 25 bazických bodů, a v pátek budou zveřejněny inflační ukazatele, například údaje o mzdách mimo zemědělský sektor. Tento týden budou také zveřejněny výsledky hospodaření technologických lídrů, jako jsou Apple Inc, Amazon.com Inc a Alphabet Inc.