Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Kryptoměnové trhy rostou o 43 % a dosahují tržní kapitalizace 1,13 bilionu dolarů

Kryptoměnové trhy rostou o 43 % a dosahují tržní kapitalizace 1,13 bilionu dolarů

Kryptoměnové trhy zatím zaznamenaly 43% nárůst a jejich celková tržní kapitalizace dosáhla 16. února 1,13 bilionu dolarů. Tato úroveň sice zdaleka nedosahuje 3 bilionů dolarů dosažených v listopadu 2021, ale i tak je pozoruhodná. Vzestupný kanál zahájený v polovině ledna ponechává určitý prostor pro 10% korekci směrem dolů k 1 bilionu USD, aniž by došlo k narušení býčí formace. Investoři pozitivně reagovali na meziroční zvýšení indexu spotřebitelských cen v USA o 5,6 % dne 14. února a na 3% měsíční růst maloobchodních tržeb dne 15. února, přičemž největší pozitivní dopad na celkovou kapitalizaci kryptoměn měl Bitcoin (BTC), který v týdnu posílil o 12,5 %.

Tři z 80 největších kryptoměn zakončily týden se záporným výkonem, zatímco decentralizované úložné řešení Filecoin (FIL) posílilo o 59 % a Internet Computer (ICP) vylétl o 52 %. GMX posílil o 34 % a LDO (Lido DAO) si připsal 34 %. Věčné kontrakty, známé také jako inverzní swapy, mají vloženou sazbu, která se obvykle účtuje každých osm hodin. Sedmidenní sazba financování se u bitcoinu a etheru blížila nule, což naznačuje vyrovnanou poptávku mezi pákovými longy (kupujícími) a shorty (prodávajícími). BNB již není v první šestce kryptoměn hodnocených podle otevřeného zájmu o futures, protože poptávka investorů po trzích MATIC (MATIC) společnosti Polygon se v únoru zvýšila o 70 %. Poměr opcí put/call se blíží hodnotě 0,40, což 2x zvýhodňuje call (nákupní) opce, bez známek poptávky ze strany short prodejců a ukazatele pákového efektu ukazují, že býci nepoužívají nadměrnou páku. To naznačuje, že rezistence celkové tržní kapitalizace ve výši 1,13 bilionu USD bude prolomena, čímž se otevře prostor pro další zisky.

Kryptoměny zmíněné v tomto článku

Bitcoin, BNB, Filecoin, GMX, Polygon

Zdroj informací

cointelegraph.com ⧉

🔥 Další horké novinky

Solana Spaces zavírá prodejny v New Yorku a Miami a přesouvá pozornost na platformu DRiP Airdrop

Mastercard a Immersve Spojují Síly pro Kryptografické Platby pomocí USD Coin

Ripple je připraven porazit SEC u soudu, Deaton si je jistý mega rally XRP

Společnost Polygon Labs snižuje svůj tým o 20 % a propouští 100 zaměstnanců

Charles Hoskinson se domnívá, že nedávný zásah amerických regulačních orgánů proti kryptoměnám je způsoben listopadovým krachem FTX Sam Bankman

Spuštění TruthGPT: AI Chat Bot pro šíření objektivní pravdy o kryptoměnách

Bitcoin (BTC) překonává Visa a překonává tržní kapitalizaci 470 miliard dolarů

Cena a aktivita Cardano (ADA) prudce rostou, protože decentralizované protokoly vyhnaly TVL na rekordní hodnoty

Bitcoin (BTC) se blíží k důležitému týdennímu závěru s cílovou hodnotou 180 000 USD.