Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Kryptoměnové investiční produkty dosáhly v lednu 19,7 miliardy USD, což je nejvíce od května 2022, díky krátkému stisku a příznivému ekonomickému výhledu.

Kryptoměnové investiční produkty dosáhly v lednu 19,7 miliardy USD, což je nejvíce od května 2022, díky krátkému stisku a příznivému ekonomickému výhledu.

V lednu vzrostl celkový objem spravovaných aktiv (AUM) investičních produktů v kryptoměnách o 36,8 % na 19,7 miliardy dolarů, což je nejvyšší zaznamenaný objem AUM od května 2022. Důvodem byl tzv. short squeeze, který donutil prodejce krátkých pozic uzavřít své pozice, a příznivý ekonomický výhled, jak ukázala nejnovější zpráva o indexu spotřebitelských cen (CPI). To vedlo k tomu, že cena bitcoinu dosáhla nejvyššího bodu od srpna 2022, a to 23 000 USD. Navzdory nedávnému nárůstu se AUM produktů Bitcoin a Ethereum snížil o 38,7 %, resp. 39,2 % ve srovnání s lednem 2022. Průměrné denní souhrnné objemy produktů napříč investičními produkty v kryptoměnách rovněž vzrostly, a to o 30 % na 72,5 milionu USD. Objem však stále klesl o 84,4 % ve srovnání s lednem 2022 a o 95,2 % ve srovnání s historickým maximem, které bylo zaznamenáno v lednu 2021. Leden také představoval největší týdenní čisté toky zaznamenané od listopadu 2022, kdy se za týden nalilo 36,8 milionu USD. K nárůstu došlo v důsledku nedávného býčího trhu, který „obnovil důvěru investorů v trh a investiční svět digitálních aktiv“. Největší čisté toky zaznamenaly produkty založené na krátkém bitcoinu s 12,0 miliony USD, následované produkty založenými na bitcoinu se 7,9 miliony USD a produkty založenými na ethereu se 4,9 miliony USD. Americká Komise pro cenné papíry (SEC) nedávno již podruhé zamítla kótování fondu ARK 21 Shares Bitcoin ETF navrženého společnostmi ARK Investment a 21Shares na burze CBOE BZX Equities Exchange. Dosud žádný ETF na bitcoiny založený na spotovém trhu neobdržel schválení SEC.

V lednu došlo k výraznému nárůstu spravovaných aktiv (AUM) kryptoměnových investičních produktů, přičemž celkové AUM dosáhlo 19,7 miliardy USD, což je nejvíce od května 2022. Důvodem byl short squeeze, který přinutil prodejce krátkých pozic uzavřít své pozice, a příznivý ekonomický výhled, což vedlo k tomu, že cena bitcoinu dosáhla nejvyššího bodu od srpna 2022. Navzdory nedávnému nárůstu AUM produktů Bitcoin a Ethereum ve srovnání s lednem 2022 poklesl. Průměrné denní souhrnné objemy produktů napříč investičními produkty kryptoměn rovněž vzrostly, přičemž došlo k 30% oživení na 72,5 milionu USD. Leden také představoval největší týdenní čisté toky zaznamenané od listopadu 2022, kdy se do nich za týden nalilo 36,8 milionu dolarů. Nejvyšší čisté toky zaznamenaly produkty založené na krátkém bitcoinu s 12,0 miliony dolarů, následované produkty založenými na bitcoinu se 7,9 miliony dolarů a produkty založenými na ethereu se 4,9 miliony dolarů. Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) nedávno zamítla ETF ARK 21 Shares Bitcoin navržený společnostmi ARK Investment a 21Shares ke kótování na akciové burze CBOE BZX. Dosud žádný ETF na bitcoiny založený na spotovém trhu nezískal schválení SEC.

Kryptoměny zmíněné v tomto článku

ARK, Bitcoin, Ethereum

Zdroj informací

www.cryptoglobe.com ⧉

🔥 Další horké novinky

Solana Spaces zavírá prodejny v New Yorku a Miami a přesouvá pozornost na platformu DRiP Airdrop

Mastercard a Immersve Spojují Síly pro Kryptografické Platby pomocí USD Coin

Ripple je připraven porazit SEC u soudu, Deaton si je jistý mega rally XRP

Společnost Polygon Labs snižuje svůj tým o 20 % a propouští 100 zaměstnanců

Charles Hoskinson se domnívá, že nedávný zásah amerických regulačních orgánů proti kryptoměnám je způsoben listopadovým krachem FTX Sam Bankman

Spuštění TruthGPT: AI Chat Bot pro šíření objektivní pravdy o kryptoměnách

Bitcoin (BTC) překonává Visa a překonává tržní kapitalizaci 470 miliard dolarů

Cena a aktivita Cardano (ADA) prudce rostou, protože decentralizované protokoly vyhnaly TVL na rekordní hodnoty

Bitcoin (BTC) se blíží k důležitému týdennímu závěru s cílovou hodnotou 180 000 USD.