Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Co to byla a jak dopadla kryptoměna Meme Cash?

Co to byla a jak dopadla kryptoměna Meme Cash?

Projekt Meme Cash, také známý jako MEMECA$H, byl od roku 2020 pokus snažící se spojit světy kryptoměn a krypto sběratelských předmětů (NFT).

Jednou z hlavních vlastností Meme Cash měla být jeho interaktivita. Platforma byla navržena tak, aby poskytovala různé možnosti vývoje a odměn uživatelů, čímž měla být „vysoce atraktivní a dynamickou komunitou pro uživatele, kteří vydělávají i méně než 2 dolary denně“.

Ve skutečnosti však vše selhalo spíše jako pokus, který nikoho nikdy moc nezajímal.

Vývoj projektu Meme Cash

  • Kontrakt pro vznik ERC20 tokenu MEME CASH Token vznikl dne 25. 9. 2020 na blockchainu Ethereum.
  • V zápětí vývojáři tohoto kontraktu poskytli likviditu takovým způsobem, aby cena 1 MCH byla 0,005 ETH, což představovalo cca 30 dolarů.
  • Prakticky do pár minut se token začal obchodovat, přičemž své nejvyšší ceny (cca 56 dolarů) dosáhl token MCH dne 5. 3. 2021.
  • Pro svůj „úspěch“ vznikl dva dny poté ještě oficiální klon tokenu, bMCH, a to na blockchainu BNB Chain, tehdy ještě Binance Smart Chain.
  • Od té doby prakticky pouze klesal na ceně, jak je vidět na grafu ceny Meme Cash níže.
  • Pravděpodobně kvůli nezájmu komunity nedošlo k naplnění ani těch nejzákladnějších bodů v roadmapě,
Vývoj ceny kryptoměny MCH (Meme Ca$h)

Sběratelské NFT spojené s Meme Cash

Už jsme zmínili, že Meme Cash měl jako jeden z cílů spojení trhu kryptoměn a NFT. Možná právě proto vznikla i sběratelská kolekce, která za dobu své existence nasbírala obchodní objemy ve výši téměř 20 ETH.

Jedná se o jednoduché karikatury celebrit ze světa kryptoměn, sportu nebo třeba politiky a pár dalších „uměleckých děl“, které měl údajně tvořit jistý Stefan Popa Popa, držitel Guinessova rekordu z roku 1995 jako nejrychlejší karikaturista.

Ukázka několika sběratelských NFT tokenů pod projektem MEMECASH

Závěr

Summa sumarum to vypadá, že autor projektu jen tak experimentoval s novými technologiemi blockchainu. Podobné projekty a jejich produkty (ať už NFT nebo jiné mince) rozhodně nemůžeme doporučit kupovat.

Mimochodem, narozdíl od webových stránek, oficiální Twitter účet je stále k dispozici a ještě před pár měsíci byl aktivní.