Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Kryptografické platby na platformách elektronického obchodování v roce 2022 zažívají rozmach: 927 294 plateb pomocí Bitcoinů, Etherea, Tetheru, Cardana a Binance Coin.

Kryptografické platby na platformách elektronického obchodování v roce 2022 zažívají rozmach: 927 294 plateb pomocí Bitcoinů, Etherea, Tetheru, Cardana a Binance Coin.

Navzdory medvědímu trhu v kryptografickém sektoru zažívají kryptografické platby na platformách elektronického obchodování v roce 2022 rozmach. Podle zprávy zpracovatele plateb Coingate lidé v tomto období utratili celkem 927 294 plateb pomocí Bitcoinů (BTC), Etherea (ETH), Tetheru (USDT), Cardana (ADA) a Binance Coin (BNB). To je 63% nárůst oproti předchozímu roku, což je 2,7násobek ročního průměru. Bitcoin stále zůstává nejoblíbenějším způsobem kryptografických plateb, který představuje přibližně 48 % všech zpracovaných transakcí. Na popularitě získává také Cardano (ADA), které představuje 1,1 % všech transakcí.

Zpráva rovněž uvádí, že došlo k výraznému nárůstu přijetí sítě Bitcoin Lightning Network, jejíž kapacita v BTC se za rok zdvojnásobila a zvýšil se i počet uzlů. Tento trend bude pravděpodobně pokračovat i v budoucnu, protože stále více lidí přijímá kryptografické platby kvůli úsporám nákladů, funkcím ochrany soukromí a bezpečnosti, které nabízejí. Svědčí o tom i prudký nárůst počtu nově registrovaných obchodníků v roce 2022.