Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Kryptografická komunita poskytla Turecku podporu po zemětřesení s dary v celkové výši přes 4,5 milionu dolarů.

Kryptografická komunita poskytla Turecku podporu po zemětřesení s dary v celkové výši přes 4,5 milionu dolarů.

Kryptografická komunita na výzvu o pomoc zareagovala a během sedmi dnů darovala více než 4,5 milionu dolarů. Společnost Avalanche (AVAX), kterou založil turecký profesor Emin Gün Sirer, darovala 1 milion dolarů, zatímco zakladatel společnosti Waves (WAVES) Sasha.waves daroval 50 000 dolarů hned první den. Kryptoměnové platformy působící v regionu Icrypex, Bitget Turkey, Bitci, MexC Turkey, Bitfinex Turkey, OKX a Gate.io společně darovaly 371 499 dolarů, což odpovídá 7 milionům tureckých lir. Turečtí a globální kryptoinfluencerové a mnozí další také přispěli tisíci dolary v kryptoměnách na pomoc při odstraňování následků katastrofy v regionu.

Dary byly umožněny poté, co Turecko zasáhla tři zemětřesení a turecký zpěvák Haluk Levent přesvědčil finanční dohled země (MASAK), aby povolil vybírání krypto-darů, které je v současné době v zemi nelegální. MASAK povolil třem kryptopeněženkám vybírat dary po dobu jednoho týdne a Levent všechny významné příspěvky a výdaje zveřejňuje na svém účtu na Twitteru.

Kryptografická komunita na výzvu o pomoc zareagovala a poskytla dary v celkové výši přes 4,5 milionu dolarů. Společnost Avalanche (AVAX) darovala 1 milion dolarů, zatímco zakladatel společnosti Waves (WAVES) Sasha.waves daroval 50 000 dolarů hned první den. Kryptoměnové platformy působící v regionu Icrypex, Bitget Turkey, Bitci, MexC Turkey, Bitfinex Turkey, OKX a Gate.io společně darovaly 371 499 dolarů, což odpovídá 7 milionům tureckých lir. Turečtí a globální kryptoinfluencerové a mnozí další také přispěli tisíci dolary v kryptoměnách na pomoc při odstraňování následků katastrofy v regionu.

Kryptografická komunita se spojila, aby poskytla Turecku tolik potřebnou podporu po zemětřesení. Dary dosáhly celkové výše přes 4,5 milionu dolarů, přičemž společnost Avalanche (AVAX) darovala 1 milion dolarů a zakladatel společnosti Waves (WAVES) Sasha.waves věnoval 50 000 dolarů hned první den. Kryptoměnové platformy působící v regionu dohromady darovaly 371 499 dolarů, což odpovídá 7 milionům tureckých lir. Turečtí a globální kryptoinfluencerové a mnozí další také přispěli tisíci dolary v kryptoměnách na pomoc při odstraňování následků katastrofy v regionu. To bylo možné poté, co turecký zpěvák Haluk Levent přesvědčil finanční dohled země (MASAK), aby povolil vybírání darů v kryptoměnách, které je v současné době v zemi nelegální. MASAK povolil třem kryptopeněženkám vybírat dary po dobu jednoho týdne a Levent všechny významné příspěvky a výdaje zveřejňuje na svém účtu na Twitteru.