Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Krypto bankomaty vzkvétají: Počet bitcoinových bankomatů vzrostl o 506 % od ledna 2020

Krypto bankomaty vzkvétají: Počet bitcoinových bankomatů vzrostl o 506 % od ledna 2020

Navzdory bouřlivému roku pro odvětví digitálních aktiv vzrostl v roce 2022 počet krypto bankomatů. Podle aplikace Coin ATM Radar, která sleduje bankomaty, se počet bankomatů na bitcoiny (BTC) od ledna 2020, kdy jich bylo 6 362, zvýšil o ohromujících 506 %. V prosinci 2021 je k dispozici 38 601 bitcoinových bankomatů, což představuje nárůst o přibližně 6 000 strojů. Společnost Grand View Research, která se zabývá průzkumem trhu, zjistila, že trh s krypto bankomaty by mohl mít do roku 2030 hodnotu přes 5 miliard dolarů. Tento růst lze přičíst nárůstu počtu maloobchodních prodejen, které přijímají digitální aktiva jako platidlo, například 200 bitcoinových bankomatů společnosti Walmart instalovaných v obchodech po celých Spojených státech. Navíc schopnost bankomatů likvidovat virtuální měny a okamžitě je převádět na fiat dolary má pro spotřebitele hodnotu a je rozhodujícím faktorem, který podporuje růst trhu s krypto bankomaty. Svůj podíl na růstu trhu měla také pandemie Covid-19, kdy rostla poptávka zákazníků po pokročilých krypto bankomatech. Regionálnímu trhu loni dominovala Severní Amerika a očekává se, že tomu tak bude i nadále díky vysoké dostupnosti krypto bankomatů a legalizaci digitálních aktiv v celém regionu.

Kryptoměny zmíněné v tomto článku

Bitcoin

Zdroj informací

dailyhodl.com ⧉

Sentiment

↗️ Pozitivní

ⓘ Informace o sentimentu zobrazené na těchto webových stránkách jsou poskytovány externím auditorem. Tyto informace nejsou manuálně kontrolovány ani upravovány naší redakcí a slouží výhradně k automatické analýze sentimentu jednotlivých článků. Neschvalujeme ani nezaručujeme přesnost těchto informací a neměli byste se na ně spoléhat jako na náhradu vašeho vlastního výzkumu nebo úsudku. Děkujeme za pochopení.

🔥 Další horké novinky

Solana Spaces zavírá prodejny v New Yorku a Miami a přesouvá pozornost na platformu DRiP Airdrop

Mastercard a Immersve Spojují Síly pro Kryptografické Platby pomocí USD Coin

Ripple je připraven porazit SEC u soudu, Deaton si je jistý mega rally XRP

Společnost Polygon Labs snižuje svůj tým o 20 % a propouští 100 zaměstnanců

Charles Hoskinson se domnívá, že nedávný zásah amerických regulačních orgánů proti kryptoměnám je způsoben listopadovým krachem FTX Sam Bankman

Spuštění TruthGPT: AI Chat Bot pro šíření objektivní pravdy o kryptoměnách

Bitcoin (BTC) překonává Visa a překonává tržní kapitalizaci 470 miliard dolarů

Cena a aktivita Cardano (ADA) prudce rostou, protože decentralizované protokoly vyhnaly TVL na rekordní hodnoty

Bitcoin (BTC) se blíží k důležitému týdennímu závěru s cílovou hodnotou 180 000 USD.