Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Kraken uzavírá svou pobočku v Abú Zabí: Burza kryptoměn ukončuje svou činnost ve Spojených arabských emirátech po nedávném sporu s Úřadem pro kontrolu zahraničních aktivit.

Kraken uzavírá svou pobočku v Abú Zabí: Burza kryptoměn ukončuje svou činnost ve Spojených arabských emirátech po nedávném sporu s Úřadem pro kontrolu zahraničních aktivit.

Americká kryptoměnová burza Kraken uzavřela v rámci globálních úsporných opatření svou pobočku v Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Tento krok znamená, že transakce v dirhamech, oficiální měně země, již nebudou povoleny. Zákazníci z tohoto regionu však budou moci platformu nadále využívat. Uzavření přichází necelých 12 měsíců poté, co společnost Kraken získala místní licenci, a firma byla mezitím vyřazena z registru pro Abu Dhabi Global Market (ADGM). Toto rozhodnutí mělo za následek ztrátu přibližně osmi pracovních pozic v regionu MENA.

Společnost Kraken měla na Blízkém východě řadu problémů, včetně urovnání sporu s Úřadem pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) v listopadu 2020. Firma byla obviněna z porušení amerických sankcí tím, že umožnila íránským uživatelům obchodovat s digitálními tokeny na platformě, a bylo jí nařízeno zaplatit pokutu ve výši 362 000 USD a investovat dalších 100 000 USD do různých kontrol dodržování sankcí.