Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Komunita Cardano očekává valentýnský upgrade, který zvýší bezpečnost a interoperabilitu

Komunita Cardano očekává valentýnský upgrade, který zvýší bezpečnost a interoperabilitu

Komunita Cardano netrpělivě očekává valentýnský upgrade (SECP), který má být v mainnetu spuštěn 14. února 2023. Upgrade má dále zvýšit bezpečnost a interoperabilitu sítě Cardano, konkrétně pro vývoj DApp napříč řetězci s Plutusem. To umožní vývojářům vytvářet decentralizované aplikace, které mohou bezpečně komunikovat s jinými blockchainovými sítěmi, což povede k novým příležitostem pro inovace a růst. Společnost Input Output Global (IOG) úzce spolupracuje s burzami, provozovateli staking poolů (SPO) a vývojáři DApp/nástrojů, aby zajistila hladký přechod na nový upgrade.

V příspěvku na blogu zveřejněném 19. ledna 2023 se Tim Harrison, viceprezident pro komunitu a ekosystém ve společnosti IOG, zabýval významem kryptografie v prostředí blockchainu a různými metodami kryptografického podpisu používanými v různých blockchainech. Pro řešení problému ověřování podpisů z jiných blockchainů přidala společnost IOG do systému Plutus nové vestavěné funkce podporující podpisy ECDSA a Schnorr. To vývojářům usnadní vytváření aplikací napříč řetězci a zajistí nejvyšší úroveň zabezpečení.

Upgrade Valentine je pro komunitu Cardano vzrušující událostí, protože otevře nové možnosti pro inovace a růst. Díky přidaným funkcím zabezpečení a interoperability budou moci vývojáři vytvářet bezpečnější a spolehlivější decentralizované aplikace, které mohou spolupracovat s jinými blockchainovými sítěmi.