Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Komise pro cenné papíry a burzy a federální prokuratura podnikají kroky proti SBF: jde o podvod?

Komise pro cenné papíry a burzy a federální prokuratura podnikají kroky proti SBF: jde o podvod?

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) a federální prokuratura obvinily společnost SBF, která se zabývá kryptoměnami, z podvodu. SEC obvinila společnost SBF, že provedla podvodnou primární nabídku mincí (ICO) a lhala investorům. SEC usiluje o to, aby společnost SBF vrátila investorům peníze.

SEC tvrdí, že SBF uvedla investory v omyl tvrzením, že společnost má funkční produkt a že již získala smlouvy s významnými společnostmi. Ve skutečnosti SBF neměla žádný funkční produkt a nezajistila si žádné smlouvy. SEC rovněž tvrdí, že společnost SBF použila finanční prostředky investorů na úhradu osobních výdajů, jako jsou luxusní automobily a dovolené.

SEC požaduje, aby společnost SBF vrátila peníze investorům a zaplatila občanskoprávní pokuty a úroky. SEC rovněž požaduje, aby se společnost SBF nesměla v budoucnu účastnit žádných nabídek cenných papírů.

Tento případ je pro investory připomínkou, aby se měli před podvodnými ICO na pozoru. Před investicí do jakékoli kryptoměny je důležité provést vlastní průzkum.