Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Kdo jsou největší kryptoměnoví podvodníci roku 2022? Odhalili je Sam Bankman-Fried, Do Kwon a Su Zhu

Kdo jsou největší kryptoměnoví podvodníci roku 2022? Odhalili je Sam Bankman-Fried, Do Kwon a Su Zhu

Podvodníci v kryptoměnách jsou v tomto odvětví velkým problémem a mnoho lidí přišlo o peníze kvůli podvodům a dalším podvodným aktivitám. Tento článek se zabývá některými z největších podvodníků v této oblasti, včetně Sama Bankmana-Frieda, Do Kwona, Su Zhu a dalších. Zabývá se také tím, jak se jim podařilo spáchat své zločiny, například prostřednictvím Ponziho schémat, falešných ICO a dalších podvodných aktivit.

Sam Bankman-Fried je generálním ředitelem FTX, burzy kryptoměnových derivátů. Byl obviněn z provozování Ponziho schématu, v němž investorům sliboval výnosy až 10 000 %. Do Kwon je generálním ředitelem kryptoměnové burzy Upbit. Byl obviněn z provozování falešné ICO, v níž investorům sliboval výnosy až 1 000 %. Su Zhu je generálním ředitelem kryptoměnového hedgeového fondu Three Arrows Capital. Byl obviněn z provozování falešné ICO, v níž investorům sliboval výnosy až 10 000 %.

Tito podvodníci mohli páchat své trestné činy díky nedostatečné regulaci kryptoměnového průmyslu. Mnoho investorů bylo kvůli nedostatečnému dohledu a regulaci podvedeno a připraveno o své peníze. Je důležité, aby si investoři uvědomovali rizika spojená s investováním do kryptoměn a před investováním si udělali vlastní průzkum.