Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Kdo bude vládnout bankrotu FTX: Američtí právníci nebo bahamští likvidátoři?

Kdo bude vládnout bankrotu FTX: Američtí právníci nebo bahamští likvidátoři?

Kryptoměny jsou digitální aktiva, se kterými se obchoduje online. Nedávno vznikl spor mezi dvěma skupinami právníků ve Spojených státech a na Bahamách o to, kdo má pravomoc v případě úpadku burzy kryptoměn s názvem FTX. Američtí právníci tvrdí, že konkurz by měl být řešen v USA, zatímco bahamští právníci tvrdí, že by měl být řešen na Bahamách. Obě strany si v této věci vyměňují ostny.

Spor se soustředí na otázku, která země má pravomoc vést konkurzní řízení. Američtí právníci tvrdí, že burza má sídlo v USA a že USA mají pravomoc vést konkurzní řízení. Na druhé straně bahamští právníci tvrdí, že burza má sídlo na Bahamách a že Bahamy mají pravomoc vést konkurzní řízení.

Spor je důležitý, protože by mohl mít zásadní dopad na budoucnost burzy a celého odvětví kryptoměn. Pokud američtí právníci uspějí, mohl by to být precedens, který by umožnil americkým soudům mít pravomoc rozhodovat o bankrotech souvisejících s kryptoměnami. Na druhou stranu, pokud budou bahamští právníci úspěšní, mohlo by to vytvořit precedens, který by Bahamám umožnil mít jurisdikci nad bankroty souvisejícími s kryptoměnami.

O výsledku sporu se teprve rozhodne, je však zřejmé, že by mohl mít zásadní dopad na budoucnost odvětví kryptoměn. Pro subjekty působící v tomto odvětví je důležité, aby byly o sporu a jeho možných důsledcích informovány.

Kryptoměny zmíněné v tomto článku

FTX Token

Burzy zmíněné v tomto článku

Burza FTX

Zdroj informací

forkast.news ⧉

Sentiment

↘️ Negativní

ⓘ Informace o sentimentu zobrazené na těchto webových stránkách jsou poskytovány externím auditorem. Tyto informace nejsou manuálně kontrolovány ani upravovány naší redakcí a slouží výhradně k automatické analýze sentimentu jednotlivých článků. Neschvalujeme ani nezaručujeme přesnost těchto informací a neměli byste se na ně spoléhat jako na náhradu vašeho vlastního výzkumu nebo úsudku. Děkujeme za pochopení.

🔥 Další horké novinky

Solana Spaces zavírá prodejny v New Yorku a Miami a přesouvá pozornost na platformu DRiP Airdrop

Mastercard a Immersve Spojují Síly pro Kryptografické Platby pomocí USD Coin

Ripple je připraven porazit SEC u soudu, Deaton si je jistý mega rally XRP

Společnost Polygon Labs snižuje svůj tým o 20 % a propouští 100 zaměstnanců

Charles Hoskinson se domnívá, že nedávný zásah amerických regulačních orgánů proti kryptoměnám je způsoben listopadovým krachem FTX Sam Bankman

Spuštění TruthGPT: AI Chat Bot pro šíření objektivní pravdy o kryptoměnách

Bitcoin (BTC) překonává Visa a překonává tržní kapitalizaci 470 miliard dolarů

Cena a aktivita Cardano (ADA) prudce rostou, protože decentralizované protokoly vyhnaly TVL na rekordní hodnoty

Bitcoin (BTC) se blíží k důležitému týdennímu závěru s cílovou hodnotou 180 000 USD.