Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Kdo bude vládnout bankrotu FTX: Američtí právníci nebo bahamští likvidátoři?

Kdo bude vládnout bankrotu FTX: Američtí právníci nebo bahamští likvidátoři?

Kryptoměny jsou digitální aktiva, se kterými se obchoduje online. Nedávno vznikl spor mezi dvěma skupinami právníků ve Spojených státech a na Bahamách o to, kdo má pravomoc v případě úpadku burzy kryptoměn s názvem FTX. Američtí právníci tvrdí, že konkurz by měl být řešen v USA, zatímco bahamští právníci tvrdí, že by měl být řešen na Bahamách. Obě strany si v této věci vyměňují ostny.

Spor se soustředí na otázku, která země má pravomoc vést konkurzní řízení. Američtí právníci tvrdí, že burza má sídlo v USA a že USA mají pravomoc vést konkurzní řízení. Na druhé straně bahamští právníci tvrdí, že burza má sídlo na Bahamách a že Bahamy mají pravomoc vést konkurzní řízení.

Spor je důležitý, protože by mohl mít zásadní dopad na budoucnost burzy a celého odvětví kryptoměn. Pokud američtí právníci uspějí, mohl by to být precedens, který by umožnil americkým soudům mít pravomoc rozhodovat o bankrotech souvisejících s kryptoměnami. Na druhou stranu, pokud budou bahamští právníci úspěšní, mohlo by to vytvořit precedens, který by Bahamám umožnil mít jurisdikci nad bankroty souvisejícími s kryptoměnami.

O výsledku sporu se teprve rozhodne, je však zřejmé, že by mohl mít zásadní dopad na budoucnost odvětví kryptoměn. Pro subjekty působící v tomto odvětví je důležité, aby byly o sporu a jeho možných důsledcích informovány.