Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Jaké globální regulace v oblasti kryptoměn stanoví FSB?

Jaké globální regulace v oblasti kryptoměn stanoví FSB?

Kryptoměny jsou stále populárnější a s tím souvisí i potřeba regulace. Rada pro finanční stabilitu (FSB) je globální orgán, který je zodpovědný za monitorování a vydávání doporučení týkajících se globálního finančního systému. Nyní plánuje stanovit globální standardy pro regulaci kryptoměn. Tyto standardy budou v červenci předloženy ministrům financí a guvernérům centrálních bank zemí G20.

Standardy budou zaměřeny na ochranu spotřebitele, boj proti praní špinavých peněz a zdanění. To má zajistit, aby odvětví kryptoměn bylo pro uživatele bezpečné a spolehlivé. FSB se rovněž zabývá potenciálními riziky, která kryptoměny představují pro globální finanční systém. Zkoumá také potenciální přínosy, které mohou kryptoměny přinést globálnímu finančnímu systému.

Tyto standardy pomohou zajistit, aby odvětví kryptoměn bylo pro uživatele bezpečné a spolehlivé. Pomohou také zajistit, aby používání kryptoměn neohrozilo globální finanční systém. Jedná se o důležitý krok ve vývoji odvětví kryptoměn, který pomůže zajistit jeho bezpečnou regulaci.