Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Jak si stojí zásoby bitcoinů a stablecoinů na Binance v porovnání s FTX před kolapsem?

Jak si stojí zásoby bitcoinů a stablecoinů na Binance v porovnání s FTX před kolapsem?

Kryptoměny jsou v posledních letech stále populárnější a mnoho lidí do nich investuje jako do způsobu, jak vydělat peníze. Jednou z nejoblíbenějších kryptoměn je bitcoin, což je digitální měna, která není kryta žádnou vládou ani centrální bankou. Další oblíbenou kryptoměnou je stablecoin, což je digitální měna, která je kryta rezervou aktiv, například zlatem nebo fiat měnami. V poslední době se hodně mluví o dvou hlavních kryptoměnových burzách, Binance a FTX, a o tom, jak si stojí jejich rezervy bitcoinů a stablecoinů.

Binance je jednou z největších kryptoměnových burz na světě a má velkou rezervu bitcoinů i stablecoinů. Podle nedávné zprávy má Binance v Bitcoinech přes 2 miliardy dolarů a ve stablecoinech přes 1 miliardu dolarů. FTX má naproti tomu mnohem menší rezervu Bitcoinů a stablecoinů. Zpráva uvádí, že FTX drží pouze 500 milionů USD v Bitcoinech a 200 milionů USD ve stablecoinech. Tento rozdíl v rezervách by mohl být jedním z faktorů nedávného krachu FTX.

Je důležité poznamenat, že rezervy Binance i FTX se neustále mění a rozdíl mezi nimi může být ovlivněn řadou faktorů. Je také důležité si uvědomit, že investování do kryptoměn je riskantní záležitost a před investováním je důležité provést průzkum.