Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Írán a Rusko Zkoumají Zlatem Podložený Stablecoin „Tokenu Perského Zálivu“ pro Mezinárodní Obchod

Írán a Rusko Zkoumají Zlatem Podložený Stablecoin „Tokenu Perského Zálivu“ pro Mezinárodní Obchod

Írán a Rusko zkoumají možnost zavedení zlatem krytého stablecoinu, „tokenu Perského zálivu“. Primárním účelem tohoto stablecoinu je sloužit jako platební prostředek pro mezinárodní obchod a nespoléhat se na fiat. Zlatem podložený stablecoin by poskytoval ekonomickou stabilitu a flexibilitu na rozdíl od fiat peněz, které mají neomezenou nabídku a mohly by vést k hyperinflaci. Anton Tkačev, člen výboru Dumy pro informační politiku, potvrdil jednání o žetonu Perského zálivu mezi Íránem a Ruskem. Rusko také uvažuje o legalizaci přeshraničních kryptografických plateb jako způsobu, jak se vyhnout sankcím kvůli probíhající rusko-ukrajinské válce.

K přijetí digitální měny centrální banky (CBDC) se rychle blíží i další země. Palauská republika zkoumá možnost vytvoření národního stablecoinu ve spolupráci s Ripplem a Evropská centrální banka zkoumá možnosti CBDC. Evropská komise hodlá ve druhém čtvrtletí roku 2023 navrhnout nařízení o zavedení digitálního eura. Zlatem podložený stablecoin by mohl být cestou k zavedení nového ekonomického řádu, který by poskytoval ekonomickou stabilitu a flexibilitu.