Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Institucionální obchodníci váhají s investováním do trhu digitálních aktivit: Průzkum společnosti JP Morgan

Institucionální obchodníci váhají s investováním do trhu digitálních aktivit: Průzkum společnosti JP Morgan

Průzkum provedený společností JP Morgan ukázal, že pouze 14 % institucionálních obchodníků plánuje v roce 2023 investovat na trhu digitálních aktiv. Zbývajících 14 % respondentů uvedlo, že tak možná učiní v příštích pěti letech. 92 % institucionálních obchodníků oslovených společností J.P. Morgan nemělo v době průzkumu ve svém investičním portfoliu žádnou expozici vůči trhu digitálních aktiv. Průzkum odhalil, že téměř polovina respondentů uvedla jako největší výzvu k dobrému každodennímu výkonu volatilní trhy. Jako nejvlivnější faktor bránící výkonnosti obchodování uvedlo 22 % respondentů obavy o dostupnost likvidity. Průzkum také zjistil, že 12 % obchodníků považuje technologii blockchain za nejvlivnější technologii, která bude utvářet budoucnost obchodování, zatímco 53 % považuje za nejvlivnější technologii umělou inteligenci (AI) a technologie související se strojovým učením. To je v ostrém kontrastu s průzkumem provedeným v roce 2022, kdy technologie blockchain a AI získaly po 25 % všech hlasů. Navzdory váhání mezi institucionálními obchodníky průzkum sponzorovaný společností Coinbase v roce 2021 zjistil, že od listopadu 2021 do konce roku 2022 investovalo do trhu digitálních aktiv 62 % institucionálních investorů. Studie z června 2022 také zjistila, že 71 % osob s vysokým majetkem (HNWI) již investovalo do kryptoměn, zatímco mnoho dalších přijímá spíše dlouhodobé strategie než každodenní obchodování.

Podle průzkumu e-Trading Edit společnosti JP Morgan plánuje v roce 2023 investovat do trhu digitálních aktiv pouze 14 % institucionálních obchodníků. Průzkum zjistil, že téměř polovina respondentů uvedla jako největší výzvu pro dobrou každodenní výkonnost volatilní trhy, zatímco 22 % respondentů uvedlo jako nejvlivnější faktor bránící výkonnosti obchodování obavy o dostupnost likvidity. Průzkum také zjistil, že 12 % obchodníků považuje technologii blockchain za nejvlivnější technologii, která bude utvářet budoucnost obchodování, zatímco 53 % ji považuje za technologii související s umělou inteligencí a strojovým učením. Navzdory váhavosti institucionálních obchodníků jiné průzkumy zjistily, že 62 % institucionálních investorů a 71 % vysoce bonitních osob (HNWI) již do kryptoměn investovalo. Tito investoři přijímají spíše dlouhodobější strategie než každodenní obchodování.