Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Huang Yiping Vyzývá Čínu, aby přehodnotila Svůj Zákaz Kryptoměn a Blockchainu

Huang Yiping Vyzývá Čínu, aby přehodnotila Svůj Zákaz Kryptoměn a Blockchainu

Huang Yiping, bývalý člen výboru pro měnovou politiku Čínské lidové banky (PBoC), nedávno vyzval, aby země přehodnotila svá přísná kryptografická omezení. Podle něj by trvalý zákaz kryptografie mohl vést k mnoha promarněným příležitostem pro formální finanční systém, včetně těch, které souvisejí s blockchainem a tokenizací. Huang také zdůraznil důležitost vytvoření řádného regulačního rámce pro krypto, i když připustil, že to nebude snadný úkol. Přestože Huang vyzval k provedení hloubkové analýzy potenciálních dlouhodobých přínosů kryptoaktiv pro Čínu, stále zdůraznil, že s kryptoměnami, jako je Bitcoin (BTC), je spojeno mnoho rizik.

Čína je dlouhodobě známá svým postojem „blockchain, ne Bitcoin“, přičemž čínský prezident Si Ťin-pching vyzval zemi, aby v roce 2019 urychlila přijetí blockchainu jako jádra pro inovace. Čínská vláda od té doby projevuje vůči kryptoměnám určitou nevraživost a nakonec v roce 2021 zakázala prakticky všechny kryptografické transakce. Navzdory zákazu byla Čína od ledna 2022 nadále druhým největším těžařem bitcoinů na světě, což naznačuje, že v zemi stále existuje velká kryptografická komunita. Někteří místní kryptoměnoví nadšenci se dokonce domnívají, že Čína ve skutečnosti nikdy nezakazovala jednotlivcům držení kryptopeněz nebo obchodování s nimi.

Huang Yiping tvrdí, že přezkum zákazu je nutný, aby se nepropásly potenciální příležitosti související s blockchainem a tokenizací. Navrhl také, že by se měla zvážit možnost povolit soukromým institucím vydávat stablecoiny založené na digitálním jüanu, i když jde o „velmi citlivou“ otázku. Huang se domnívá, že by se měl najít účinný regulační přístup, aby se vyvážila rizika a přínosy kryptoměn, jako je Bitcoin.

Kryptoměny zmíněné v tomto článku

Bitcoin

Zdroj informací

cointelegraph.com ⧉

🔥 Další horké novinky

Solana Spaces zavírá prodejny v New Yorku a Miami a přesouvá pozornost na platformu DRiP Airdrop

Mastercard a Immersve Spojují Síly pro Kryptografické Platby pomocí USD Coin

Ripple je připraven porazit SEC u soudu, Deaton si je jistý mega rally XRP

Společnost Polygon Labs snižuje svůj tým o 20 % a propouští 100 zaměstnanců

Charles Hoskinson se domnívá, že nedávný zásah amerických regulačních orgánů proti kryptoměnám je způsoben listopadovým krachem FTX Sam Bankman

Spuštění TruthGPT: AI Chat Bot pro šíření objektivní pravdy o kryptoměnách

Bitcoin (BTC) překonává Visa a překonává tržní kapitalizaci 470 miliard dolarů

Cena a aktivita Cardano (ADA) prudce rostou, protože decentralizované protokoly vyhnaly TVL na rekordní hodnoty

Bitcoin (BTC) se blíží k důležitému týdennímu závěru s cílovou hodnotou 180 000 USD.