Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Hromadná žaloba na Logana Paula a CryptoZoo: Miliony dolarů odcizených kupujícím NFT tokenů

Hromadná žaloba na Logana Paula a CryptoZoo: Miliony dolarů odcizených kupujícím NFT tokenů

Na Logana Paula a společnost CryptoZoo byla podána hromadná žaloba, podle níž odcizili kupcům svých nefungujících tokenů (NFT) kryptoměny v hodnotě milionů dolarů. Žaloba podaná u okresního soudu v západním okrese Texasu tvrdí, že Paul a vedoucí pracovníci společnosti CryptoZoo slíbili kupujícím exkluzivní přístup ke kryptoaktivům a další výhody, ale nakonec od projektu upustili a prostředky si ponechali. Žalobu podali advokáti ze společností Ellzey & Associates a Attorney Tom and Associates, přičemž druhá jmenovaná je advokátní kancelář vedená osobností YouTube, advokátem Tomem.

V žalobě se tvrdí, že Paul a CryptoZoo nabízeli kupujícím NFT falešným tvrzením, že získají odměny, exkluzivní přístup k dalším kryptoměnovým aktivům a podporu online ekosystému pro používání a prodej NFT. Krátce po dokončení prodeje všech svých NFT však obžalovaní údajně převedli kryptoměny kupujících v hodnotě milionů dolarů na jimi ovládané peněženky.

Kromě Paula patří mezi další obžalované uvedené v žalobě Danielle Strobel, Jeff Levin, Eddie Ibanez, Jake Greenbaum (Crypto King) a Ophir Bentov (Ben Roth). Advokát Tom, který žalobu vede, ji oznámil na svém kanálu na YouTube po týdnech vyšetřování a rozhovorů s oběťmi údajného kryptografického podvodu.