Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Goldman Sachs označuje Bitcoin jako nejvýkonnější aktivum na Světě v roce 2022

Goldman Sachs označuje Bitcoin jako nejvýkonnější aktivum na Světě v roce 2022

Navzdory masivním neúspěchům, které odvětví kryptoměn utrpělo v roce 2022, včetně několika bankrotů a vyšetřování podvodů, bankovní gigant Goldman Sachs zařadil Bitcoin jako nejvýkonnější aktivum na světě v tomto roce. Podle zprávy Goldman Sachs o výnosnosti aktiv od počátku roku Bitcoin překonal výkonnost takových aktiv, jako je index S&P 500, zlato, nemovitosti, Nasdaq 100, index rozvíjejících se trhů MSCI, index rozvinutých trhů MSCI, energie, informační technologie, finance, desetileté americké státní dluhopisy, zdravotní péče, veřejné služby, materiály, ropa, základní spotřební zboží a mnoho dalších.

Vlajková loď decentralizovaných finančních aktiv zaujímá první místo na tomto seznamu s celkovým výnosem přes 27 % a rizikově upraveným poměrem 3,1. Společnost Goldman Sachs přidala Bitcoin do své zprávy o výnosech na začátku roku 2021, po letech skepse ke kryptoaktivům a potírání prvního digitálního aktiva, což vedlo k zavedení kryptografických služeb pro její vysoce bonitní klienty ve druhém čtvrtletí roku 2022 s odkazem na zvýšenou poptávku.

V době tisku měnil Bitcoin majitele za cenu 22 546 USD, což představuje pokles o 1,65 % za předchozích 24 hodin, nicméně zisk 6,57 % ve srovnání s cenou před sedmi dny a 33,87 % na měsíčním grafu. Její tržní kapitalizace aktuálně činí 433,88 miliardy USD, čímž v tomto ukazateli překonává všechny přední tradiční finanční subjekty na světě.