Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Globální trh s aplikacemi pro zasílání zpráv založenými na blockchainu dosáhne do roku 2030 hodnoty 536,5 milionu dolarů: Grand View Research Report

Globální trh s aplikacemi pro zasílání zpráv založenými na blockchainu dosáhne do roku 2030 hodnoty 536,5 milionu dolarů: Grand View Research Report

Vzhledem k tomu, že odvětví blockchainu a kryptoměn se stále rychle rozšiřuje, nový výzkum předpokládá, že poroste i celosvětová velikost trhu s aplikacemi pro zasílání zpráv založenými na této technologii. Zpráva společnosti Grand View Research zveřejněná 1. února odhaduje, že velikost celosvětového trhu aplikací pro zasílání zpráv na bázi blockchainu dosáhne do roku 2030 hodnoty 536,5 milionu dolarů se složenou roční mírou růstu (CAGR) 43,6 %. V samotných Spojených státech by měla velikost trhu růst s CAGR 42,3 %. V roce 2022 činila celková hodnota globální velikosti trhu s těmito aplikacemi 29,7 milionu USD, což představuje nárůst o 1 706,39 % za 8 let.

Zpráva uvádí jako hnací sílu růstu trhu prudce rostoucí popularitu kryptoměn, zvyšující se poptávku po ochraně osobních údajů ze strany podniků i jednotlivců a také pokrok v technologiích Web3 a 5G/6G. Nedostatečné zabezpečení, které nabízí tradiční zasílání zpráv, je také faktorem vyšší poptávky po vysoce bezpečnostních funkcích blockchainových aplikací pro zasílání zpráv, stejně jako přidání kryptopeněženek a plateb prováděných v kryptoaktivech, jako je Bitcoin (BTC).

Jako příklad pokroku v oblasti decentralizovaných aplikací pro zasílání zpráv zpráva uvádí technologii decentralizované počítačové sítě založené na blockchainu navrženou společností Telegram a známou jako Open Network (TON), která v dubnu 2022 oznámila přidání bota. Nedávno, v listopadu 2022, společnost Telegram oznámila plány na zavedení kryptoměnových projektů, včetně kryptoměnové burzy a nekrytých peněženek, s cílem napravit stávající centralizaci kryptosubjektů.