Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » GHOS schválil globální obezřetnostní standardy pro kryptoaktiva s kapitálovými požadavky a maximální expozicí 2 % kapitálu Tier 1, aby zmírnil riziko.

GHOS schválil globální obezřetnostní standardy pro kryptoaktiva s kapitálovými požadavky a maximální expozicí 2 % kapitálu Tier 1, aby zmírnil riziko.

Basilejský výbor pro bankovní dohled, organizace složená ze 45 členů z 28 jurisdikcí, vyzval ke zlepšení finančních standardů s cílem omezit expozici bank vůči kryptoměnám. Skupina guvernérů a vedoucích představitelů dohledu (GHOS) schválila globální obezřetnostní standardy, které rozdělují kryptoaktiva do dvou skupin. Na aktiva, která splňují předem stanovené podmínky, se budou vztahovat kapitálové požadavky stanovené ve stávajícím rámci Basilejského výboru, zatímco druhá skupina bude mít maximální expozici ve výši 2 % kapitálu Tier 1. Cílem standardů stanovených GHOS je zmírnit rizika spojená s digitálními tokeny. Úpadek FTX způsobil, že se tradiční finanční instituce distancovaly od kryptografického odvětví, přičemž auditoři společností Binance a FTX již neuspokojují kryptografické firmy. Americká Rada pro dohled nad finanční stabilitou vyjádřila obavy z provázanosti mezi krypto a TradeFi.