Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Generální ředitel ARK Invest vysvětluje, proč bývalý generální ředitel FTX neschválil Bitcoin

Generální ředitel ARK Invest vysvětluje, proč bývalý generální ředitel FTX neschválil Bitcoin

Rychlé shrnutí

  • Ředitelka společnosti Ark Invest Cathie Woodová vysvětluje, proč bývalý generální ředitel FTX Sam Bankman-Fried neměl rád Bitcoin
  • Woodová se domnívá, že Bankman-Friedova nechuť k Bitcoinu byla způsobena tím, že dával přednost Ethereu
  • .

  • Wood věří, že Bitcoin bude v dlouhodobém horizontu vítězem

Cathie Woodová, generální ředitelka společnosti Ark Invest, nedávno hovořila o tom, proč bývalý generální ředitel FTX Sam Bankman-Fried neměl rád Bitcoin. Podle ní to bylo kvůli tomu, že dával přednost Ethereu, které lépe znal. Woodová dále uvedla, že věří, že Bitcoin bude v dlouhodobém horizontu vítězem. Domnívá se, že výhody Bitcoinu, jako je jeho bezpečnost, budou z dlouhodobého hlediska rozhodujícím faktorem. Věří také, že se Bitcoin stane celosvětově oblíbenou měnou a že se jeho používání rozšíří.

Woodová rovněž hovořila o důležitosti diverzifikovaného portfolia. Je přesvědčena, že investoři by měli mít ve svém portfoliu mix různých kryptoměn, aby snížili riziko. Domnívá se, že bitcoin bude z dlouhodobého hlediska nejdůležitější kryptoměnou, ale že by se mělo uvažovat i o dalších kryptoměnách.

Celkově se Wood domnívá, že Bitcoin bude v dlouhodobém horizontu vítězem. Domnívá se, že v dlouhodobém horizontu budou rozhodující jeho výhody, například bezpečnost. Je také přesvědčena, že investoři by měli diverzifikovat svá portfolia a kromě Bitcoinu zvážit i další kryptoměny.