Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Fumio Kišida Podporuje Blockchain jako Řešení Problémů Japonska

Fumio Kišida Podporuje Blockchain jako Řešení Problémů Japonska

Japonský premiér Fumio Kišida vyjádřil podporu technologii blockchain jako možnému řešení technologických problémů, kterým země čelí. Během zasedání rozpočtového výboru japonské Sněmovny reprezentantů 1. února Kišida uvedl, že v Japonsku existují „různé možnosti využití Web3“, včetně nefungujících tokenů (NFT) a decentralizovaných autonomních organizací (DAO). DAO podle něj mohou pomoci lidem se zájmem o stejné sociální otázky vytvořit novou komunitu a NFT lze využít k diverzifikaci příjmů tvůrců a udržení vysoce loajálních fanoušků.
Masaaki Taira, předseda vládní pracovní skupiny pro politiku Web3, navrhl koordinaci s daňovými úřady v Japonsku a výzkum v oblasti uvolnění digitálního jenu. Technologie blockchain a technologie využívající Web3 mohou být podle něj efektivní při řešení různých problémů.
Od svého nástupu do funkce v říjnu 2021 se Kišida vyjadřuje k záměrům japonské vlády investovat do služeb Web3 v rámci digitální transformace země. V září jeho kabinet povolil vydávání NFT jako odměnu pro regionální úřady, které využívají digitální technologie k řešení problémů. Zástupce generálního ředitele Úřadu pro rozvoj a řízení strategie Agentury pro finanční služby Japonska však vyzval k přísnějším pravidlům pro kryptografické služby podobným těm bankovním.