Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » FTX žádá soud o schválení prodeje čtyř společností – uspěje?

FTX žádá soud o schválení prodeje čtyř společností – uspěje?

Kryptoměnová burza FTX nedávno požádala soud o povolení prodat čtyři své podniky, včetně LedgerX. LedgerX je platforma pro obchodování s kryptoměnovými deriváty, která byla schválena americkou Komisí pro obchodování s komoditními futures (CFTC). Další tři podniky souvisejí s trhem kryptoměn, včetně platformy pro obchodování s kryptoměnovými deriváty, indexového fondu kryptoměn a platformy pro obchodování s kryptoměnami.

Prodej těchto podniků je součástí plánu společnosti FTX rozšířit svou činnost a stát se komplexnější kryptoměnovou burzou. Prodej by společnosti FTX umožnil soustředit se na její hlavní činnost, kterou je poskytování bezpečné a spolehlivé platformy pro obchodování s digitálními aktivy. Zároveň by společnosti poskytl další kapitál, který by mohla investovat do nových produktů a služeb.

Kryptoměnové burzy jsou stále populárnější, protože stále více lidí chce investovat do digitálních aktiv. FTX doufá, že prodej těchto podniků jí pomůže stát se významným hráčem na trhu kryptoměn. Pokud soud prodej schválí, mohl by to být pro FTX a celé odvětví kryptoměn významný krok vpřed.