Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » FTX Právníci Pokračují v Agresivní Honbě za Majetkem Rodiny Bankman-Friedů

FTX Právníci Pokračují v Agresivní Honbě za Majetkem Rodiny Bankman-Friedů

Právníci FTX pokračují v agresivní honbě za majetkem, který by měl být vyplacen zákazníkům zkrachovalé burzy. To zahrnuje i žádost soudce Johna Dorseyho o povolení předvolat rodinné příslušníky Sama Bankmana-Frieda, aby pod přísahou vypovídali o všech finančních výhodách, které získali z podnikání FTX. Samův otec Joseph Bankman, profesor práv, údajně nabízel zaměstnancům FTX daňové poradenství, zatímco jeho bratr Gabriel se věnoval politickému lobbingu z luxusního sídla ve Washingtonu D.C. Bankmanova manželka Barbara Friedová údajně dostávala od FTX finanční prostředky pro politický akční výbor Mind the Gap a utratila nezanedbatelnou částku na podporu převážně demokratických kandidátů v roce 2022.

Gabriel je bývalým ředitelem neziskové organizace a politického akčního výboru, který se věnuje prevenci pandemií. Zapojení bratrů do této iniciativy vyjadřovalo jejich oddanost filozofii zvané efektivní altruismus. Z peněz FTX provedli eklektické investice, včetně daru 12 milionů dolarů na kalifornskou volební iniciativu zaměřenou na odhalování nových virů a financování politické kampaně odborníka na biologickou bezpečnost z Oregonu. Jejich politický akční výbor Protect Our Future (Chraňme naši budoucnost) vynaložil v roce 2022 na demokraty 28 milionů dolarů. Nezisková organizace Guarding Against Pandemics použila 1 milion dolarů na financování lobbistického úsilí za nový pandemický plán na Kapitolu.

Žádost o předvolání k soudu se netýká ani tak jejich biologických vztahů se Samem Bankmanem-Friedem, jako spíše využívání majetku získaného údajným podvedením zákazníků FTX. Právníci tvrdí, že Bankman-Friedovi rodiče žili v bahamském sídle za 16,4 milionu dolarů, přestože věděli, že nemovitost patří společnosti FTX. Tvrdí také, že Gabriel použil podvodně získané prostředky na nákup luxusní nemovitosti ve Washingtonu D.C. Joseph Bankman-Fried si najal právníka spíše pro samostatné trestní řízení proti svému staršímu synovi než pro případ úpadku FTX. Až do dobrovolného vyřešení musí soudce Dorsey schválit jakoukoli žádost právníků FTX o předvolání rodiny Sama Bankmana-Frieda.

Kryptoměny zmíněné v tomto článku

FTX Token

Burzy zmíněné v tomto článku

Burza FTX

Zdroj informací

beincrypto.com ⧉

🔥 Další horké novinky

Solana Spaces zavírá prodejny v New Yorku a Miami a přesouvá pozornost na platformu DRiP Airdrop

Mastercard a Immersve Spojují Síly pro Kryptografické Platby pomocí USD Coin

Ripple je připraven porazit SEC u soudu, Deaton si je jistý mega rally XRP

Společnost Polygon Labs snižuje svůj tým o 20 % a propouští 100 zaměstnanců

Charles Hoskinson se domnívá, že nedávný zásah amerických regulačních orgánů proti kryptoměnám je způsoben listopadovým krachem FTX Sam Bankman

Spuštění TruthGPT: AI Chat Bot pro šíření objektivní pravdy o kryptoměnách

Bitcoin (BTC) překonává Visa a překonává tržní kapitalizaci 470 miliard dolarů

Cena a aktivita Cardano (ADA) prudce rostou, protože decentralizované protokoly vyhnaly TVL na rekordní hodnoty

Bitcoin (BTC) se blíží k důležitému týdennímu závěru s cílovou hodnotou 180 000 USD.