Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » eTukTuk a Cardano Spouští Projekt na Srí Lance s cílem Snížit Znečištění Ovzduší a Přetrhnout Vazby k Fosilním Palivům

eTukTuk a Cardano Spouští Projekt na Srí Lance s cílem Snížit Znečištění Ovzduší a Přetrhnout Vazby k Fosilním Palivům

Výrobce elektrických vozidel eTukTuk oznámil spuštění svého projektu postaveného na síti Cardano (ADA) na Srí Lance. Cílem projektu je vyřešit problémy s infrastrukturou a náklady, které brání uvedení elektromobilů na trh ve velkém měřítku, a to vybudováním inovativního, udržitelného a „dynamického modelu s více příjmy“, který by prostřednictvím systému Cardano motivoval k rozšiřování sítě dobíjecích stanic a elektromobilů eTukTuk. Tým bude spolupracovat s vlivnými průmyslovými partnery a místní vládou na Srí Lance, kde je v současné době na silnicích 1,2 milionu tradičních TukTuků se spalovacím motorem (ICE). eTukTuk má svým řešením potenciál snížit znečištění ovzduší a poskytnout infrastrukturu a „cenově dostupnou dopravní síť, která zpřetrhá vazby, jež nás poutají k fosilním palivům“.

Vývojáři společnosti Cardano usilovně pracují na rozvoji ekosystému, včetně nasazení vůbec prvního inteligentního kontraktu napsaného v Eopsinu, inovativním programovacím jazyce Python, který vývojářům umožňuje psát 100% platné programy v jazyce Python. Tým ADA také oznámil další upgrade Cardano plánovaný na únor, který zavede nové vestavěné funkce do chytrých kontraktů Plutus s cílem „usnadnit vývojářům vytváření aplikací napříč řetězci“. Token ADA v současné době mění majitele za cenu 0,3369 USD, což znamená nárůst o 1,50 % za den a o 1,40 % za celý týden, což v součtu činí kumulativní měsíční zisk 32,77 %. Tržní kapitalizace Cardana v současné době činí 11,65 miliardy USD, což z něj podle tohoto ukazatele činí osmou největší kryptoměnu.