Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Ekonomiky G7 na cestě k přijetí CBDC do roku 2022: Atlantic Council

Ekonomiky G7 na cestě k přijetí CBDC do roku 2022: Atlantic Council

Podle Atlantické rady (AC) se do prosince 2022 všechny ekonomiky G7 dostaly do fáze vývoje digitální měny centrální banky (CBDC). AC zjistila, že jedenáct zemí plně spustilo digitální měnu a čínský pilotní projekt CBDC se měl v roce 2023 rozšířit na většinu území země a zasáhnout 260 milionů lidí. CBDC se používají ke zlepšení přeshraničních plateb, zmírnění finanční kriminality, zvýšení finanční inkluze a řešení rizik, která představují jiné formy digitálních měn. CBDC zavedly Bank of England, Federální rezervní banka v New Yorku, Měnový úřad Singapuru a centrální banky ve Španělsku a Švýcarsku. Kromě toho je podle AC 17 zemí v pilotní fázi a 72 zemí ve fázi výzkumu a vývoje. Očekává se, že v roce 2023 podnikne významné kroky k pilotnímu zavedení CBDC 20 zemí, včetně Austrálie, Thajska, Brazílie, Indie, Jižní Koreje a Ruska. Nedávno to doložil guvernér indické centrální banky, který vyzval k zákazu kryptoměn, ale prohlásil, že země by měla přijmout CBDC, aby se snížila potřeba tisknout fiat měny.

Zdroj informací

cryptoslate.com ⧉

Sentiment

↗️ Pozitivní

ⓘ Informace o sentimentu zobrazené na těchto webových stránkách jsou poskytovány externím auditorem. Tyto informace nejsou manuálně kontrolovány ani upravovány naší redakcí a slouží výhradně k automatické analýze sentimentu jednotlivých článků. Neschvalujeme ani nezaručujeme přesnost těchto informací a neměli byste se na ně spoléhat jako na náhradu vašeho vlastního výzkumu nebo úsudku. Děkujeme za pochopení.

🔥 Další horké novinky

Solana Spaces zavírá prodejny v New Yorku a Miami a přesouvá pozornost na platformu DRiP Airdrop

Mastercard a Immersve Spojují Síly pro Kryptografické Platby pomocí USD Coin

Ripple je připraven porazit SEC u soudu, Deaton si je jistý mega rally XRP

Společnost Polygon Labs snižuje svůj tým o 20 % a propouští 100 zaměstnanců

Charles Hoskinson se domnívá, že nedávný zásah amerických regulačních orgánů proti kryptoměnám je způsoben listopadovým krachem FTX Sam Bankman

Spuštění TruthGPT: AI Chat Bot pro šíření objektivní pravdy o kryptoměnách

Bitcoin (BTC) překonává Visa a překonává tržní kapitalizaci 470 miliard dolarů

Cena a aktivita Cardano (ADA) prudce rostou, protože decentralizované protokoly vyhnaly TVL na rekordní hodnoty

Bitcoin (BTC) se blíží k důležitému týdennímu závěru s cílovou hodnotou 180 000 USD.