Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » EIB Vydává První Digitální Dluhopis Denominovaný v Librách Šterlinků Používající Veřejné i Soukromé Blockchainy

EIB Vydává První Digitální Dluhopis Denominovaný v Librách Šterlinků Používající Veřejné i Soukromé Blockchainy

Evropská investiční banka (EIB) vydala svůj vůbec první digitální dluhopis denominovaný v librách šterlinků, který využívá veřejné i soukromé blockchainy. Dluhopis v hodnotě 50 milionů liber (61,60 milionu USD) byl vydán ve spolupráci s BNP Paribas, HSBC a RBC Capital Markets. HSBC byla správcem účtu zapojeným do zaznamenávání transakcí s využitím své platformy HSBC Orion. Podnik BNP Paribas Securities Services, RBC, bude spolu s HSBC působit jako správce pro stávající klienty, kteří se rozhodnou pro digitální dluhopis. Neveřejný blockchain byl použit k záznamu právního vlastnictví digitálních dluhopisů a veřejný blockchain je využíván pro informační účely a zvýšenou transparentnost investorů.

Digitální dluhopis je součástí cíle EIB zajistit účastníkům trhu přístup k produktům se sníženými náklady a zároveň zlepšit efektivitu a podpořit synchronizaci dat v reálném čase pro zúčastněné strany. Dluhopis navazuje na předchozí prodej banky zahrnující digitální dluhopisy denominované v eurech. Viceprezident EIB Ricardo Mourinho Felix uvedl, že tento přístup doplňuje potřebu inovací ve finančním sektoru.

Stále více bankovních institucí se rozhoduje pro technologii blockchain, aby mohly nabízet několik produktů. Tuto technologii považuje za ideální produkt pro banky, které jsou skeptické k přímému obchodování s kryptoměnami. Několik bank však v souvislosti s rostoucí poptávkou stále častěji projevuje záměr pustit se do sektoru kryptoměn. Banka HSBC nedávno odhalila svůj vstup do světa kryptoměn oznámením o volných pracovních místech v oblasti tokenizace a vývoje strategie digitálních aktiv.