Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Dosáhla cena bitcoinu svého dna? Arthur Hayes se vyjadřuje

Dosáhla cena bitcoinu svého dna? Arthur Hayes se vyjadřuje

Arthur Hayes, bývalý generální ředitel společnosti BitMEX, se domnívá, že Bitcoin pravděpodobně dosáhl svého dna. K dosažení dna podle něj přispělo především snížení blokové odměny Bitcoinu na polovinu a rostoucí zájem institucí. Snížení blokové odměny na polovinu znamená, že množství bitcoinů, které těžaři dostávají za ověřování transakcí, bylo sníženo na polovinu. To způsobilo, že těžaři začali více vybírat transakce, které ověřují, což pomohlo stabilizovat síť Bitcoin. Navíc o Bitcoin projevují větší zájem institucionální investoři, což rovněž přispělo ke stabilizaci ceny.

Hayes věří, že cena Bitcoinu v budoucnu poroste. Věří, že k růstu ceny přispěje jak rostoucí zájem institucí, tak snížení odměny za blok na polovinu. Je také přesvědčen, že k růstu ceny přispěje i rostoucí přijetí Bitcoinu běžnými podniky.

Celkově se Hayes domnívá, že cena Bitcoinu pravděpodobně dosáhla svého dna a v budoucnu poroste. Jako dva hlavní faktory, které přispěly k dosažení dna, uvádí snížení blokové odměny Bitcoinu na polovinu a rostoucí zájem institucí.